הפורום לתיאום המאבק באנטישמיות

"אין לי אמפתיה יותר ליהודים": חבר לייבור הושעה בשל אנטישמיות

Share on print
Share on whatsapp
Share on email
Share on twitter
Share on facebook

Paisley – מפלגת הלייבור בבריטניה השעתה חבר פרלמנט לשעבר ברקע טענות כי הוא התבטא נגד הקהילה היהודית ברשתות החברתיות – כך דיווחו היום (שבת) כלי תקשורת בבריטניה. ג'ים שרידן (Jim Sheridan), שאיבד את מושבו בפרלמנט בבחירות ב-2015, אמר בין היתר כי הוא "איבד את הכבוד והאמפתיה" לקהילה היהודית בשל המחלוקת סביב מנהיגותו של ג'רמי קורבין, שמואשם על ידי מבקריו בכך שהוא אנטישמי או שאינו נאבק די בתופעה.

"לאורך מרבית חיי הבוגרים היו לי כבוד ואמפתיה לקהילה היהודית ולסבל ההיסטורי שלה", כתב שרידן בפייסבוק. "לא עוד, בשל מה שהם ותומכי בלייר (טוני בלייר) עושים למפלגה שלי ולאזרחים הבריטים הסובלים זה זמן רב וזקוקים למפלגת לייבור רדיקלית". בלייר, לשעבר מנהיג הלייבור וראש ממשלת בריטניה, מואשם על ידי תומכי קורבין בכך שהוא מנסה לערער על מנהיגותו.

מטעם הלייבור, המפלגה הגדולה ביותר באופוזיציה, נמסר כי היא אינה מגיבה על מקרים פרטניים, אך הדגישה כי תלונות על אנטישמיות "נחקרות באופן מלא". לדברי המפלגה, "הלייבור לוקחת ברצינות רבה את כל התלונות על אנטישימיות, והיא מחויבת להיאבק בה בכל צורותיה. כל חקירה נעשית בהתאם לתקנות שלנו ואנו נוקטים את כל צעדי המשמעת ההולמים".

הליך התלונות של המפלגה הוא חשאי, ולכן אין אישור רשמי לכך ששרידן בן ה-65 אך הושעה, אך גורמים המקורבים למפלגה אימתו בפני ה"גרדיאן" כי זה אכן קרה.