הפורום לתיאום המאבק באנטישמיות

ההוכחה המצולמת: מנהיג הלייבור השתתף בטקס לזכר המחבלים מאולימפיאדת מינכן

Share on print
Share on whatsapp
Share on email
Share on twitter
Share on facebook
Daily Mail 08/08/2018 Picture shows:Images from the Palestinian Embassy Website archive in Tunisia showing Jeremy Corbyn in Tunisia in October 2014. A caption on the website translates to:Tunisia, 1-10-2014 - The delegation of Palestine participating in the conference on legal and political tracks of the Palestinian issue on Wednesday laid the wreaths on the shrines of martyrs in the cemetery of Hammam al-Shat in the southern suburb of Tunis on behalf of President Mahmoud Abbas, The Palestinian Liberation Organization, and the Fatah Central Committee. The delegation, headed by Fatah Central Committee member Azzam Al-Ahmad, read in the presence of the Ambassador of the State of Palestine in Tunisia Salman Al-Herfi, the opening of the book on the souls of the heroic martyrs. The delegation was accompanied by British MP from the Labor Party, Jeremy Korban, member of Fatah Central Committee Mohammad Ashtiyeh, Secretary General of the People's Party Bassam Salhi, member of the Popular Front for the Liberation of Palestine, Maher Tahir, Embassy. The Palestinian and Tunisian martyrs in Hammam al-Shat spent an Israeli raid on the headquarters of the Palestinian leadership in the southern suburbs of the capital, Tunis, on this day in 1985. Al-Ahmad handed over to President Mohamed Al-Moncef Al-Marzouqi a letter from President Mahmoud Abbas on bilateral relations and ways to develop them, The Tunisian President invited the members of the Palestinian delegation to a luncheon in their honor on the occasion of their visit to Tunisia and attend the conference. M.Sh.

מנהיג הלייבור הבריטי ג'רמי קורבין הכחיש שביקר ב-2014 בקברי המחבלים שביצעו את הפיגוע באולימפיאדת מינכן – ה"דיילי מייל" חשף הבוקר (שבת) תמונות שמוכיחות את השתתפותו בטקס האזכרה לחברי ארגון הטרור "ספטמבר השחור" בתוניסיה – שם התפלל יחד עם נציגים פלסטינים מעל הקברים.

קורבין, שביקר במקום בשנה לפני שנבחר להנהגת המפלגה, תועד כשהוא מחזיק את זר הפרחים מעל קברו של עאטף בסיסו, קצין המודיעין של אש"ף שהיה אחד ממתכנני הפיגוע שבו נרצחו 11 ספורטאים ישראלים. מקורבים לקורבין התעקשו כי הוא השתתף בטקס האזכרה ל-47 הפלסטינים שנהרגו במבצע "רגל עץ" של חיל האוויר נגד מפקדת אש"ף בתוניסיה ב-1985, אך ב"דיילי מייל" נטען כי קבריהם נמצאים בחלקה אחרת שנמצאת כ-60 מטרים מהמקום.

בתמונות שפורסמו בעמוד הפייסבוק של השגרירות הפלסטינית בתוניסיה, נראה קורבין כשהוא עומד מתחת לגג האדום שמעל קברי המחבלים. ולצדו נראים שמותיהם של המחבלים על הקברים הסמוכים. מלבד קברו של בסיסו, קורבין עמד סמוך לקבריהם של למייסד "ספטמבר השחור" סלאח ח'לף, יועצו הבכיר פאחרי אל-עומרי וקב"ט אש"ף האיל עבד אל-חמיד, שחוסלו על-ידי המוסד ומתנגדים פלסטיניים אחרים. מקורב לקורבין התעקש כי למרות שקורבין פותח את ידיו במה שנראה כמו תפילה מוסלמית – הוא עשה זאת רק מתוך כבוד לחבריו הפלסטינים.

קורבין סיפר על ביקורו בתוניסיה בטור שפרסם בעיתון הקומוניסטי "מורנינג סטאר" וכתב: "לאחר שהנחנו את הזרים על קברי ההרוגים בתוניסיה וקורבנות חיסול המוסד בפריז ב-1991, המשכנו לאירוע האזכרה המרכזי בעיירה בן ערוס שבצפון מזרח תוניסיה". לפי הדיילי מייל, המוסד לא ערך שום חיסול בפריז ב-1991, אך ח'לף, אל-עומרי ואל-חמיד אכן חוסלו באותה השנה. עם זאת, בכלי התקשורת הזרים אכן דיווחו כי המוסד חיסל את עאטף בסיסו בשנה לאחר מכן בפריז.

ביקורו של קורבין בתוניסיה עורר סערה בתקופת הבחירות בבריטניה בשנה שעברה. קורבין התעקש כי הוא לא ביקר בקברו של בסיסו ואמר כי ביקר בתוניסיה לרגל כנס פלסטיני שבו נאם וכיבד את זכרם של כל ההרוגים במבצע הישראלי. "הייתי מלווה באנשים רבים שהגיעו לכנס שעסק בחתירה לשלום. הדרך היחידה לאחד אנשים היא לדבר איתם", אמר קורבין.

"קשה לי להאמין שמישהו ירצה לכבד את זכרם של המחבלים שעומדים מאחורי הרצח האכזרי של הספורטאים הישראלים במינכן", אמרה ג'ניפר גרבר שעומדת בראש שדולת ידידי ישראל במפלגת הלייבור. "אך למען האמת, זה לא מפתיע אותי שג'רמי קורבין פעל כך. רבים רואים זאת כדבר מחליא לחלוטין". גדעון פאלטר, פעיל בתנועה נגד אנטישמיות בבריטניה, תקף את קורבין ואמר כי "פוליטיקאי אחראי לא היה מגיע אפילו לסביבה שבה נערך הטקס. אבל קורבין אינו פוליטיקאי אחראי".