הפורום לתיאום המאבק באנטישמיות

אגף החינוך חוקר תלונה על אנטישמיות באוניברסיטת קליפורניה סנטה קרוז

Share on print
Share on whatsapp
Share on email
Share on twitter
Share on facebook

סן פרנסיסקו – המכון לחקר יהודי וקהילה(IJCR)  The Institute for Jewish & Community) ((IJCR) Research  מסר כי משרד החינוך האמריקני והמשרד לזכויות האזרח (OCR) פתחו בחקירה בגין הטענות לאנטישמיות באוניברסיטת קליפורניה סנטה קרוז. תמי רוזמן-בנימין (Tammi Rossman-Benjamin) הגישה תלונה ביוני 2009 בטענה שהאוניברסיטה נכשלה במניעת היווצרות סביבה עוינת עבור סטודנטים יהודיים בקמפוס. לאחר דיונים ארוכים, ה-  OCR קבע כי המקרה ראוי לחקירה מלאה.

התלונה של OCR  מתארת את סביבת הקמפוס כמקום שבו התלמידים היהודים מרגישים מאוימים וסובלים מהטרדות. בחסות האוניברסיטה מתקיימים אירועים המשמיצים את ישראל בעוד פרופסורים מבטאים בגלוי עוינות כלפי המדינה היהודית ותומכיה. רוזמן-בנימין מוסיפה, כי "שום קבוצה אחרת … בקמפוס לא היתה נתונה … לעוינות ביקורת ודמוניזציה שכזו".

ראש ה- OCR  לשעבר, קנת ל. מרקוס (Kenneth L. Marcus), אשר כיום עומד בראש יוזמת האנטישמיות ב IJCR מסביר: "מקרה זה הוא משמעותי ביותר מארבע סיבות. ראשית, הוא נפתח בדיוק בשבוע האפרטהייד הבינלאומי המתקיים ברחבי העולם וממחיש את ההשלכות האפשריות של פעולות מחאה קיצוניות. שנית, הוא ממשיך את הקו בתביעה הפדרלית שהוגשה בגין בעיות דומות באוניברסיטת קליפורניה בברקלי לפני ימים ספורים, וייתכן שממחיש מגמה רחבה יותר. שלישית, זהו רק המקרה האנטישמי השני הגדול ש- OCR  החל וייתכן שיהיה בעל ערך תקדימי חשוב. רביעית, זהו המקרה הראשון הגדול שנתמך על ידי מדיניות האנטישמיות החדשה של OCR בקמפוס ויוכל להוכיח אם OCR מתכוון למה שאומר לגבי מחויבותו בטיפול בשנאה הטיה גזענית בתוכניות להשכלה גבוהה במימון פדרלי. "