הפורום לתיאום המאבק באנטישמיות

הונגריה – הונגריה שוקלת להוציא חוק נגד הכחשת השואה

Share on print
Share on whatsapp
Share on email
Share on twitter
Share on facebook
הכחשת השואה והסתה לשנאה גזענית, יוצאו אל מחוץ לחוק תחת שינויים חוקתיים המוצעים על ידי המנהל הסוציאלי של המיעוטים בהונגריה. טיוטת החוק המוצע תובא לפרסום בתוך שבועות.
הממשלה, אותה מעסיק המשבר הכלכלי אשר הכה במערב אירופה בצורה קשה והפך את הונגריה למקום מפלט לאספסוף ניאו-נאצי מן הזן הגרוע ביותר, מתכננת רפורמה זו בתגובה לזעם ציבורי בעקבות פרובוקציות אשר אירעו לאחרונה.
שר החינוך István Hiller, קרא לחקיקה אשר תהפוך את הכחשת השואה לעבירה פלילית. שר הפנים Tibor Draskovics, הציע תיקונים לחוקה אשר יוציאו אל מחוץ לחוק כל ניסיון להתססה אשר מאחוריה עומדת שנאה כנגד מיעוט אתני או דתי. התיקונים יעקפו את בית הדין החוקתי, אשר מנע כמה ניסיונות חקיקה בעבר.
התיקונים מובאים לאור הפגנה פרובוקטיבית, אשר תוכננה מראש ליום השואה, על ידי כמה ארגונים ניאו נאצים בבודה – מחוז המבצרים, דריסת הרגל האחרונה של המגנים ההונגרים-גרמנים כנגד הפלישה הסובייטית בשלהי מלה"ע השניה.
בין המשתתפים בוועידה היו 60 לובשי מדים, חברי "הגדוד" של "ארגון ההגנה ההונגרי" אשר הוצא אל מחוץ לחוק. התנועה הדמוי-צבאית, בנויה על פי הדגם של מפלגת צלב החץ הרצחנית הנאצית. נואמים בהפגנה טענו כי השואה הינה מיתוס.
מקור:
http://jta.org