הפורום לתיאום המאבק באנטישמיות

לאחר מצוד: נעצרו כל תוקפי הרב הראשי של ארגנטינה

Share on print
Share on whatsapp
Share on email
Share on twitter
Share on facebook

לאחר מצוד ממושך, המשטרה הודיעה היום (שישי) כי עצרה את כל חברי הכנופייה שפרצו לביתו של הרב גבריאל דוידוביץ', הרב הראשי של ארגנטינה, ותקפו אותו במרץ האחרון.

על פי הודעת המשטרה, חבר הכנופייה האחרון שנתפס במהלך הלילה הינו אחד מראשי הכנופייה, והיה זה שנהג ברכב שהסיע את הפורצים לביתו הרב בבואנוס איירס. חבר הכנופייה נתפס כשברשותו אקדחים, ותעודה מזוייפת שהציגה אותו כחבר במשטרת ארגנטינה. בכך עולה מניין העצורים בגין התקיפה החמורה לשישה.

לפני המעצר הנוכחי, המשטרה כבר הספיקה לעצור את חמשת חברי הכנופייה האחרים, בראשם מנהיג הכנופיה "קוקו" שנעצר באפריל האחרון. המעצרים התבצעו לאחר שבועות של מעקב, תודות למצלמות אבטחה באזור, וטביעות אצבע שנמצאו בזירת האירוע.

כזכור, בפברואר האחרון חברי הכנופייה פרצו לביתו של הרב דוידוביץ', אמרו לו כי "אנחנו יודעים שאתה הרב של הקהילה היהודית"- ומיד הכו אותו באלימות. בהמשך גם קשרו את אשתו והשמיעו כלפיה דברי נאצה. לפני צאתם התוקפים גם עברו בחדרי הבית ושדדו מבני הזוג כסף וחפצים אישיים יקרי ערך. המשטרה פתחה בחקירת האירוע, כשלדבריהם מדובר באירוע בעל רקע פלילי- אך בקהילה היהודית במדינה דרשו מהרשויות לבחון האם היה מניע אנטישמי לאירוע הקשה.