הפורום לתיאום המאבק באנטישמיות

ניאו נאצים חסמו את הכניסה לתערוכת שואה

Share on print
Share on whatsapp
Share on email
Share on twitter
Share on facebook

ויסביהצלמת המפורסמת סאנה סווסוארד (Sanna Sjöswärd)  צילמה וראיינה ניצולים עבור התערוכה "Fading Stories – pass them on"  (סיפורים דועכים – להעבירם הלאה) בשיטוף פעולה עם האירגון  אקדמית ראול וולנברג.

שבעה פורטרטים ייחודיים של ניצולים כעת מוצגים בגלרית הצילום השייכת להמוזאון הצילום של שטוקהולם, ברחוב סנט הנס 24 במרכז העיר ויסבי. (המתרגמת: עיר הגדולה באי גוטלנד).   זה חלק ממצגת יותר גדולה שתוצג מ27 אוגוסט במוזאון הצילום של שטוקהולם – שזו "היום הלאומי לאומץ אזרחי ואנושיות". 

ביום שלישי, בסביבות הצהריים, קבוצת נאצים מ"תנועת ההתנגדות הנורדית"  הגיעה לכניסת התערוכה. אישה אחת בדרכה לראות התצוגה אמרה שחסמו את כל הכניסה לתערוכה "אבל
אני עקפתי אותם, ואז  והם עקבו אחרי לתוך הגלריה".

לפי כמה עדי ראייה אחד צעק "שקרנים מזדיינים",  וזה היה מאוד לא נעים, אמרו.

המשטרה באה במהירות וקבוצת הנאצים עזבה.  

עד אחד אמר " זה היה מאוד לא נעים וברור שהם באו  כדי להפחיד ". 

במשך יום שלישי,  הייקה ארקרס,  יושבת ראש ארגון האקדמאים בשוודיה (SSR), ביקרה בתצוגה כדי להפגין תמיכה לאחר חסימת המקום על ידי הנאצים.

"ארגון האקדמאים SSR , תמיד נקט עמדה בזכות הפתיחות וזכויות אדם. ערכי הדמוקרטיה כעת חשובים מאי פעם, ואני מפצירה בכל בן אדם עם ערכי דמוקרטיה כאן באלמדאלן (המתרגמת: אזור בויסבי) לבקר בתצוגה של  אקאדמית ראול וולנברג והצלמת סאנה שוסווארד – ביחד עם התערוכה על ניצולי השואה של מוזאון הצילום – וכך להביע את תמיכתם" אמרה ארקורס לעיתון אקספרסן

 מאוחר יותר ביום שלישי בסביבות השעה 17.00NMR (ארגון התנגדות הנורדית) אמור להפגין באישור השילטונות, בכיכר על יד מועדון החוף בויסבי.

לאור נוכחות הNMR  ב"שבוע אלמדאלן" הRFSK (אירגון זכויות להט"ב ) ביטל את  השתתפותו  באירוע השנה.  יחד עם זאת האירגון כן מעודד כמה שיותר אנשים להשתתף באירוע והמצעד של פלורליזם ביום חמישי בתמיכה לזכויות ולכבוד אדם ובעד הדמוקרטיה.

"אקספרסן" מספר לנו היום על הנאצים שנתבעו בעקבות ההתקפות שלהם באלמדאלן . (המתרגמת:  כנראה משנה שעברה).  

קרינה סגרלינד ממשטרת שטוקהולם מוסרת שהשנה הם שינו את סדרי העדיפויות והשיטות בטיפול קבוצות הנאצים: " נוכחות המשטרה השנה יותר גלויה. מכיוון ששנה שעברה הם היו לרוב לבושים באזרחי.  כדי להגביר את  הביטחון יהיו יותר שוטרים במדים וגם הוקצבו יותר משאבים  לביצוע חקירות ולמלחמה נגד פשעי שנאה"