הפורום לתיאום המאבק באנטישמיות

"מוות לישראל" במצעד לשחרור מחבל

Share on print
Share on whatsapp
Share on email
Share on twitter
Share on facebook

פריז – בצעדה במרכז פריז בשבת, בסולידאריות עם מחבל לבנוני, נשמעו קריאות "מוות לישראל" ודגלים של ארגון טרור אסור.

ב -22 ביוני צעדו עשרות פעילים ברובע ה -19 של הבירה הצרפתית והניפו דגלים קומוניסטים רבים, דגלי פלסטין ודגלי החזית העממית לשחרור פלסטין – ארגון הנמצא ברשימת ארגוני הטרור הרשמיים של קנדה, ארצות הברית, ישראל, אוסטרליה והאיחוד האירופי (צרפת היא חלק ממנה).

במחאה, בתמיכה למחבל הלבנוני, ג'ורג' אבראהים עבדאללה (Georges Ibrahim Abdallah), נשמעו הצועדים קוראים "מוות לישראל" ו- "הלאה עם ישראל "

עליזה בן נון, שגרירת צרפת בישראל, אמרה כי היא "מזועזעת, במיוחד מאז שהמארגנים קיבלו אישור ממחוז המשטרה".

ג'ורג' אבראהים עבדאללה נידון למאסר עולם ב -1987 על הריגתם של שני אזרחי ארה"ב ואזרח ישראלי ב -1982, כאשר עמד בראש ארגון גרילה מרקסיסטית-לניניסטית.

הפלגים המזוינים הלבנונים נטלו אחריות על מעשים אלה, בהם רצח הנספח הצבאי האמריקני צ'ארלס ריי והדיפלומט הישראלי יעקב ברסימנטוב בפריז. עבדאללה, שהתאסלם על-פי הדיווחים, הורשע אף במעורבותו בהתנקשות בחייו של רוברט א' הומה, קונסול אמריקאי בשטרסבורג.

הוא מגדיר את עצמו כ "מהפכן קומוניסטי ואנטי ציוני", וכבר הגיש שבע בקשות לשחרור – ללא הועיל. בקשתו האחרונה של עבדאללה לשחרור על תנאי, שהוגשה במאי 2009, נדחתה על ידי בית משפט לערעורים בפאריס, שחשד כי האסיר "מהפכן נחרץ וחסר רחמים", עשוי לחזור על המעשים שלו שוב עם שובו ללבנון.