הפורום לתיאום המאבק באנטישמיות

פלסטיני רצח גרמני על היותו 'יהודי' ש"הרס את ארצי"

Share on print
Share on whatsapp
Share on email
Share on twitter
Share on facebook

Horb am Neckar – איאד ביתנה (Iyad Bayatneh ), מהגר פלסטיני בגרמניה עומד לדין בימים אלה, לאחר שהואשם ברצח סוכן נדל"ן בשם מיכאל רייכר (Michael Riecher) בן 57, הפלסטיני סיפר לאדם אותו הכיר שעובד במספרה, כי "אני אהרוג את האיש הזה, כי הוא יהודי עשיר, והוא גנב לי את האדמה שלי".

בעדות מזעזעת שהשמיע העד המרכזי, הית'ם אחמד (Haitham Ahmad) במהלך דיון שהתקיים ביום רביעי בבית המשפט בדרום מדינת באדן וורטמברג – גרמניה, סיפר העד, כי הפלסטיני רצח את איש הנדל"ן הגרמני בנובמבר האחרון, רק כי הוא "יהודי" ש"הרס את ארצו.

יורגן לוק (Jürgen Lück), כתב של העיתון "שוורצוואלדר בוטה" (Schwarzwälder Bote), שפרסם את הסיפור על המניע האנטישמי מאחורי מותו של רייכר, אמר ל'ג'רוזלם פוסט' כי "הנרצח לא היה יהודי".

הנרצח רייכר, "מילא תפקיד חשוב בשיפוץ בית המקדש המקומי, ועבד עם פליטים סורים בהתנדבות כדי לדאוג להם לדיור". כך סיפר העיתונאי הגרמני יורגן לוק שחשף את הפרשה.

שותפו של איאד הרוצח, הוא פליט סורי בן ה -28, מוחמד עומראן אלבקר (Mohammed Omran Albakr), שתכנן לכאורה, לתקוף ולשדוד את רייכר, ועל פי הדיווח, אלבקר עבר בסופו של דבר לבית הוריו של רייכר עם אשתו. זאת כמחווה שנתן לו רייכר.

Left: Mohammed Omran Albakr. Right: Michael Riecher. Source: Facebook
Left: Mohammed Omran Albakr. Right: Michael Riecher. Source: Facebook

עדותו של העד, העובד כספר, התקיימה בבית המשפט. "איאד לא אמר דבר על התוכניות לרצוח את רייכר", כך אמר מוחמד, שהיה שותף לרצח בבית המשפט. רייכר היה במצב בריאותי חלש ומת בחנק, על ידי אחד או שניהם יחד. "הם פשוט השתמשו בידיהם כדי לרצוח את רייכר", כך פרסם העיתונאי לוק.

איאד. היוזם של הרצח, הוגדר על ידי הרשויות בגרמניה, כ"פלסטיני חסר מדינה".

בחקירה סיפר איאד לשוטרים, כי מוחמד רצח את רייכר. מנגד, מוחמד עצמו שמר על זכות השתיקה.

שם משפחתו של איאד לא פורסם בתקשורת הגרמנית בשל הגנת הפרטיות. אך שמו המלא של מוחמד פורסם, כי לאחר הגעתו לגרמניה בשנת 2015, הוא הפך למודל ושנה אחר כך ל"דוגמא וסמל להשתלבות של הפליטים".

מוחמד התגורר בצד הסורי של רמת הגולן, ועל פי העיתון הגרמני שפרסם את הסיפור, הוא למד מתמטיקה וסירב לשרת בצבא הסורי, כתוצאה מכך הוא נכלא על ידי המשטר הסורי, ולאחר מכן ששוחרר מהכלא, היגר לטורקיה ולבסוף לגרמניה.