הפורום לתיאום המאבק באנטישמיות

התבטאויות אנטישמיות במסבאת  Beer Garden

Share on print
Share on whatsapp
Share on email
Share on twitter
Share on facebook

שטָרנבּרג – אישה ישבה עם בעלה במסבאת Biergarten) Beer Garden) במחוז Starnberg. שני גברים מבוגרים שאינם מוּכּרים לה התיישבו בשולחן מאחוריהם. את השיחה הבאה בין שני הגברים ניתן היה לשמוע היטב. בתחילה היה מדובר באיסור על חבישת הרעלה האסלאמית, כאשר אחד משני הגברים אמר אז פתאום, כשהוא מאוד מרוגז: "והיהודים החזירונים חייבים כולם להסתלק". הגבר האחר הסכים לדבריו.

האישה קמה ואמרה בקול רם וזועם שהיא ובעלה לא יקבלו וישלימו עם כל הסתה אנטישמית באשר היא. בהמשך היא אמרה לגברים, שהלך הרוח האנטישמי שלהם, שההתבטאות האיומה הזאת וכן השנאה – תואמים למורשת המחשבתית של הנאצים. בעקבות זאת אמר לה אחד הגברים: "אז את גם לטובת פליטים". האישה השיבה, כי זכויות אדם נחשבות ותקֵפות עבור כולם, שהיא מתייצבת למענן, ושהיא לא תסכים לקבל כל התבטאויות גזעניות.

לאחר הערות נוספות ועלבונות סקסיסטיים, התייצבה האישה ישירות מול שני הגברים, ואמרה להם, שהיא כלל לא מפחדת מהם, ושהיא תזעיק את המשטרה, אם הם לא יחדלו מההסתה האנטישמית שלהם ומהעלבונות שלהם. בעקבות זאת לעגו לה, ונאמר לה שהיא צריכה להסתלק. האישה ובעלה החליטה ללכת.

האישה שמסרה את הדיווח הזה דיברה, במהלך ההתנצחות, באופן מודע בקול רם, מכיוון שהיא רצתה שגם האורחים האחרים ישמעו במה מדובר. היא קיוותה לתמיכתם, עם זאת, איש לא התערב. רק הבעל סייע לאישה. היא הייתה מזעיקה את המשטרה ברצון, אולם היא לא הייתה בטוחה לגבי תגובותיה הפוטנציאליות, או לחילופין לגבי אפשרויות ההתערבות שעומדות לרשותה של זו.