הפורום לתיאום המאבק באנטישמיות

תקיפה אנטישמית על סדנה של חרש אבן ששיפץ אנדרטה לזכר השואה בפולין

Share on print
Share on whatsapp
Share on email
Share on twitter
Share on facebook

וונבולניצה – מפעל חייו של קז'ישטוף קוליבסקי (Krzysztof Kolibski), תושב הכפר וונבולניצה במזרח פולין, שעסק בהקמת ושחזור את אנדרטאות לזכר יהודי פולין, הוחרב על ידי אלמונים שהרסו לחלוטין את המפעל והותירו אחריהם כתובות גרפיטי אנטשימיות ובהם "יהודים החוצה" („Żydy precz”).

העמותה הפולנית "Zapomniane" העוסקת בהנצחת מקומות קבורתם של יהודי פולין שנרצחו בשואה, פירסמה בדף הפייסבוק שלה תמונות של ההרס העצום שהותירו האלמונים שעברו ככל הנראה עם כלי רכב כבד על המפעל בו עסק קשישטוף, בהקמה ושחזור של אנדרטאות לזכר יהודי פולין שנרצחו בשואה.

כל המבנים, כלי הרכב והציוד נהרסו לחלוטין. "אנו מזועזעים לחלוטין מהחדשות שהגיעו אלינו היום מוונבולניצה, שם מתגורר קשישטוף. אנו לא יודעים מהו המניע המדוייק למעשה, ייתכן כי מדובר במחלוקת על המקום בו ממוקם המפעל שלו. הכתובת האנטישמית שהותירו מבצעי ההרס על האנדרטה עליה עבד קשישטוף מטרידה מאוד. אנו בקשר איתו ונתמוך בו בימים הטרגיים הללו", נכתב בדף הפייסבוק של העמותה.

על פי המידע של הקרן, עזר קשישטוף לאחרונה בשימור ושיפוץ של אנדרטה לזכר יהודי פולין שנרצחו ונקברו ביער סמוך לכפר קרמנוביצה, לאחר שאלמונים ריססו עליה כתובות גרפיטי אנטישמיות.