הפורום לתיאום המאבק באנטישמיות

פוליטיקאי ארגנטינאי אנטישמי פותח בקמפיין ומבקש לגרש את השגריר הישראלי

Share on print
Share on whatsapp
Share on email
Share on twitter
Share on facebook

בואנוס איירס – ניאו נאצי מוכר שהחליט להמתמודד לנשיאות ארגנטינה, אמר שהוא יגרש את השגריר הישראלי אם ייבחר.

אלחנדרו ביונדיני (Alejandro Biondini), מנהיג ימני קיצוני, הוא המועמד הנשיאותי מטעם מפלגת החזית הפטריוטית. ביום שישי, ביונדיני השיק את מסע הבחירות לנשיאות שיתקיימו ב -27 באוקטובר. מולו מתמודד מועמד של הארגון האזרחי האיטלקי, Unione e Benevolenza, בבואנוס איירס.

"אני מגדיר את עצמי כמגן של המדינה הפלסטינית", הוא צייץ בפברואר. "אני דוחה את הציונות הקולוניאליסטית שמבצעת רצח עם. אני חוזר ואומר: כאשר אהיה נשיא אני אגרש את השגריר הבריטי ואת השגריר הישראלי".

עם פתיחת מסע הבחירות חזר ביונדיני על הבטחתו והזהיר את המנהיגות היהודית במדינה.

"אמרתי ל- DAIA [ארגון הגג של יהודי ארגנטינה] שזו ארגנטינה … זו לא ישראל". הוא זכה לתשואות מהקהל. היתה אלימות ברחוב לפני האירוע.

ביונדיני אימץ בגלוי את האנטישמיות ואת הערצתו לאדולף היטלר.

"אנחנו מצדיקים את אדולף היטלר", אמר בראיון טלוויזיוני ב -1991. שלוש שנים קודם לכן הוא הוביל קריאות של "מוות לבוגדים, פחדנים ויהודים" בהפגנה של הימין הקיצוני בבואנוס איירס.

על המפלגה הקודמת שלו, ניו טריומף, נאסר על ידי בית המשפט של ארגנטינה בשנת 2009 לרוץ לבחירות. בנובמבר 2018, שופט פדרלי בבואנוס איירס העניק אישור למפלגה החדשה של ביונדיני, החזית הפטריוטית. ה- DAIA גינה את החלטת השופט ואמר בהצהרה כי המפלגה היא "תנועה ניאו-נאצית ואולטרה-לאומנית, סכנה לחברה שוויונית".

בבחירות אוקטובר ייבחר הנשיא הבא לתקופת כהונה של ארבע שנים, כמו גם את מושלי 24 המחוזות, ראשי הערים ומחוקקים מקומיים ופדרליים.