הפורום לתיאום המאבק באנטישמיות

סקר: רוב האמריקאים תומכים בישראל ואומרים שתנועת ה- BDS היא אנטישמית

Share on print
Share on whatsapp
Share on email
Share on twitter
Share on facebook

מכון הדסון, מכון פוליטי לחשיבה שמרנית, שבסיסו בוושינגטון, פרסם אתמול (יום ו') סקר דעת קהל, לפיו רוב קטן של אמריקנים תומך ביחסים קרובים עם ישראל. הם גם מאמינים שתנועת ה- BDS היא אנטישמית.

מדגם הסקר כלל כאלף מצביעים אמריקאים.

מבין הנסקרים, היו ל- 51% דעה חיובית של ישראל; רק ל- 21% הייתה דעה שלילית. 75% מהנשאלים הסכימו כי האינטרס של ארה"ב הוא לשמור על ישראל כבעלת בריתה הקרובה ביותר במזרח התיכון.

רק קצת פחות מ -60% הסכימו עם האמירה כי אירועים אנטישמיים מתרחשים היום יותר מאשר לפני 15 שנה. 37% האשימו את הקיצונים המוסלמים בגאות השנאה נגד היהודים; 28% האשימו את הימין הקיצוני; 22% האשימו את השמאל הקיצוני.

רוב הרפובליקנים האשימו את המוסלמים, רוב הדמוקרטים טענו כי האשמה לעלייה באירועים אנטישמיים היא של תנועות העליונות הלבנה, הימין האלטרנטיבי והנאצים.

הסוקר ג'ון מקלפלין הציג את ממצאי הסקר בכנס של סוקרים, חוקרים ומומחים שבילו יום שלם ודנו בגל האנטישמיות הגואה במערב. בין האורחים היו הדוברת המרכזית סימונה רודן-בנזקואן, מנהלת הוועד היהודי האמריקני באירופה; אלן ס. קאר, השליח המיוחד של המחלקה המדינית למעקב ומאבק נגד האנטישמיות; מיטשל סילבר, לשעבר מנהל מחלקת המודיעין ב- NYPD; ומארק וייצמן, מחבר הספר החדש, "שנאה: עליית האנטישמיות בצרפת (ומה המשמעות של עלייה זו, עבורינו)"