הפורום לתיאום המאבק באנטישמיות

כתובות אנטישמיות על גבי אומנות באירוע רב-תרבותי בגלָאדבֶּק

Share on print
Share on whatsapp
Share on email
Share on twitter
Share on facebook

גלאדבק – ביקורת על המדינה היהודית באירוע האומנות הרב-תרבותי (Multi-Kulti) בגלאדבק – (רובע) רֶנטפוֹרט. האגף המשטרתי המופקד על הגנה על החוקה ושלטון החוק עורַב בחקירות.

כתובת הגרפיטי הרב-תרבותית הססגונית והגדולה "כולנו רֶנטפוֹרט צפון", על קיר מוסך באורך כ- 30 מטר ברחוב ברלינר –  נמרחה בכתובות אנטישמיות. המעשה אירע, על פי המשוער, בלילה שבין יום שני ליום שלישי.

ניתן היה לראות שם סמלי מגן דוד אדום, אשר עליהם הותזו הצבעים כחול ושחור, המילה "יהודי", כמו גם המשפט (הערת המתרגם: במקור באנגלית) "הם ניהלו מלחמה". מן הסתם ביקורת על המדינה היהודית בקשר עם ההתמודדויות נכון לעכשיו לאחר מתקפות הטילים מרצועת עזה.

דובר המשטרה, מיכאל פרָנץ, אישר בעקבות שאלת בירור בעניין, שהוגשה תלונה במשטרה, ושהאגף המשטרתי המופקד על הגנה על החוקה ושלטון החוק עורַב בחקירות. "על מריחת כתובות נוספות שכאלו בשטח העיר –  לא דֻווח לנו, וגם קודם לכן לא עדיין לא הופיעו כאלו עד עתה בכל שטח השיפוט העירוני".

קלאודיה ברָאצ'קוֹ מ(יוזמת) השולחן העגול רנטפורט-צפון" הינה מזועזעת וחשה אימה: "ברובע שלנו אסור שיקרה דבר שכזה, אנו נרתמים למען דו-קיום של שלום בין תרבויות ודורות". לדברים יש בעיות, מטבע הדברים, "אבל על כך אנחנו מדברים זה עם זה ופותרים אותן", כך לדברי מנהל השירות הסוציאלי באזור נוֹרטֶן, מיכאל טוֹלמָן. "אנחנו חייבם להניח, שהמוטיבציה למריחת כתובות אלו הינה פוליטית".