הפורום לתיאום המאבק באנטישמיות

תלמידה יהודייה בכיתה ז' מצאה בשולחנה צלב קרס ופתק אנטישמי

Share on print
Share on whatsapp
Share on email
Share on twitter
Share on facebook

לאס וגאס, נבדה – "כאשר ישנו משפט האומר 'אינך שייך לכאן', מבחינתי זהו טרור. זהו איום אמוציונלי העלול להוביל לאיום פיזי", אמר הרב קרייג רוזנשטיין(Craig Rosenstein).

בתו המאומצת, תלמידת כיתה ז' בחטיבת הביניים אסקוברטו (Escoberto Middle School), שבמקרה היא גם אפרו-אמריקאית, הגיעה הביתה השבוע עם פתק ובו ציור של צלב קרס גדול והמילים 'אינך שייכת לכאן!', בכתב יד.

"כפי הנראה, היה ציור נוסף של היטלר כשידו מונפת באוויר בהצדעה במועל יד וצלב קרס מעליו", אמר רוזנשטיין.

נראה כי הציור השני נתלש.

הרב רוזנשטיין אמר כי הוא אינו בטוח לחלוטין לגבי הכוונה, אך הוא אינו מתייחס לכך בקלות ראש.

"זהו המשפט שמתחת שאומר שאתה לא שייך, זוהי שרלוטסוויל (Charlottesville). כלומר, זה רציני", אמר רוזנשטיין.

הוא שוחח עם צוות ביה"ס, ונאמר לו כי שני זוהו שני בנים וכי האירוע נחקר.

בהודעה ל-News 3, דובר מטעם המחוז כתב, בין השאר, כי "ביה"ס מתייחס לאירוע זה ברצינות וצוות מתאים יצר קשר עם הורי התלמידה. אירועים על רקע גזעני לעולם אינם נסבלים מנהלת בתי הספר המחוזיים של מחוז קלרק (Clark County)".

להלן לשון ההודעה המלאה אשר נמסרה לציבור על ידי מנהלת בתי הספר של מחוז קלרק (CCSD) בנוגע לאירוע:

ביטחונם ורווחתם של תלמידינו הינם בעלי חשיבות מכרעת. הנהלת ביה"ס מודעת לנושא, והוא נתון כעת תחת חקירה. ביה"ס מתייחס לאירוע זה ברצינות וצוותים מתאימים מקיימים מזה זמן קשר עם הורי התלמידה. אירועים ממניעים גזעניים לעולם אינם נסבלים בתחום השיפוט של מנהלת החינוך של מחוז קלרק (CCSD). בנוסף, אין ביכולתה של CCSD להתייחס להיבט המשמעתי של תלמיד מסוים, משום שהדבר כפוף לחוקי הפרטיות. אם לתלמיד חשש מסוים בעניין ביטחון התלמידים בביה"ס, עליו לדווח זאת מיד להנהלת ביה"ס ו/או לגורמי אכיפת החוק, בנוסף, לתלמידים יש גישה ל-SafeVoice NV, מערכת דיווח אנונימית המשמשת לדיווח על איומים על ביטחונם או רווחתם של תלמידים. מספר הטלפון של SafeVoice הוא (833) 216-SAFE.