הפורום לתיאום המאבק באנטישמיות

עלייה של כמעט מאה אחוז בתקריות אנטישמיות בבלגיה בהשוואה לשנה שעברה

Share on print
Share on whatsapp
Share on email
Share on twitter
Share on facebook

לדברי ראש ממשלת בלגיה, שארל מישל (Charles Michel), מספר האירועים האנטישמיים המדווחים בבלגיה כמעט הוכפל בשנה שעברה – מ -56 בשנת 2017 ל -101 בשנת 2018. הצהרתו של ראש הממשלה הינה חלק של תשובה  ארוכה יותר לשאלות של העיתונות היהודית האירופית בנוגע לעלייה של האנטישמיות במדינה בקונטקסט של הבחירות האירופיות ווהמקומיות שיתקיימו בסוף חודש זה.

עוד אמר ראש הממשלה כי בלגיה כמו מדינות אחרות באירופה, עדה לאנטישמיות גוברת, כולל "עלבונות, הטרדות ואלימות העלולים להוביל להרוגים, כמו בהתקפה האנטישמית במוזיאון היהודי בבריסל בשנת 2014."

"אחרי יהודי צרפת, יהודי בלגיה הם אלה שבאירופה חווים את העוינות המופנית כלפיהם. 81% מהנשאלים ציינו כי המרחב הציבורי הוא מקור העוינות השכיח ביותר בחמש השנים האחרונות. הממוצע האירופי עומד על 70 אחוזים בערך",אמר מישל.

בתשובה לשאלה על עמדת מפלגתו בנוגע לתנועת ה- BDS האנטי-ישראלית, הדגיש מישל כי "היא מעולם לא תמכה בפעולותיה של BDS, ומצער במיוחד שהיא קוראת לחרם על אירועי תרבות ישראלים או על אוניברסיטאות ישראליות. ראשית, אוניברסיטאות בישראל מפורסמות בעולם כולו ברמה המדעית והאקדמית שלהן. לשלול את שיתוף הפעולה עם אותם גופים, היא טעות גדולה. שנית, פעמים רבות יצאו מאותן אוניברסיטאות ואירועים תרבותיים יוזמות וקריאות לשלום. אין שום היגיון בהחרמתם."