הפורום לתיאום המאבק באנטישמיות

קונספירציה והכחשת שואה – דו"ח לשנת 2018

Share on print
Share on whatsapp
Share on email
Share on twitter
Share on facebook

Conspiracy Watch מפרסם היום את הדו"ח השנתי הראשון שלה. בהסתמך על מומחיות בת יותר מעשר שנים בנושא זה, מאמר המערכת שלנו מתאר במסמך זה תמונה ללא פשרות של ביטויים שונים של קונספירציה והכחשת השואה במהלך שנת 2018. מספר המלצות שמטרתן להגביל את ההשפעה של הקונספירציה הדמיונית מובאות לדיון.

הדו"ח השנתי על ממצאי הקונספירציה לשנת 2018 מספק סקירה כללית של התופעות קונספירציה השונות בשנה האחרונה. הוא מנתח את המקורות, את הפצתם ואת השפעתם. הדו"ח מפרט את הנושאים הבאים: ביטויי תיאוריית קונספירציה בתוך תנועת האפודים הצהובים, קונספירציה במהלך התקפות טרור או רציחות המוניות, נושא "הקונספירציה היהודית", קונספירציה ביחסים בין-לאומיים, מידע מוטעה לגבי החיסונים, האחריות של אמצעי התקשורת המרכזיים והפלטפורמות הדיגיטליות …

כדי לפתח את הדיון ולהמשיך בפעולות שכבר ננקטו במאבק במידע המוטעה ובהתפשטות של תיאוריות קונספירציה, הדו"ח בנושא הקונספירציה מציע לבחון דרכים אחדות, כגון השתלמויות לכלל המורים בבתי הספר היסודיים והתיכוניים בנושא תקשורת והרחבת לימודי ההיסטוריה. כמו כן ממליץ הדו"ח לבדוק פיתוח של מכשיר טכני החוסם באופן זמני את הגישה לאתרים בהם מופיעות תיאוריות קונספירציה, הכחשת שואה או הסתה לטרור, יצירת גוף מקצועי לרגולציה שמטרתו להגביר את המעקב אחר תוכן קונספירטיבי, וכן המשך פיתוח דיאלוג בונה עם פלטפורמות דיגיטליות כדי לעודד אותם להתקין אמצעים אגרסיביים יותר, כדי להילחם במניפולציה של מידע.

תיאוריות קונספירציה והכחשת שואה: פנורמה (דו"ח 2018) מאת Conspiracy watch ב- Scribd.