הפורום לתיאום המאבק באנטישמיות

ירי בבית כנסת בקליפורניה

Share on print
Share on whatsapp
Share on email
Share on twitter
Share on facebook

פאווי, סן דייגו, קליפורניה – צעיר מקומי נכנס אמש (שבת) ופתח בירי בבית הכנסת של חב"ד בעיר פאווי שבפרברי סן דייגו. אישה אחת נהרגה ושלושה נפצעו – ילדה ושני גברים. המשטרה עצרה חשוד מעט לאחר הירי – ג'ון ארנסט (John Earnest), בן 19 מסן דייגו, ומסרה כי הוא נחקר בחודש שעבר בחשד למעורבות בהצתת מסגד.

לפי דיווח של ה"דיילי מייל", ארנסט הוא סטודנט לסיעוד באוניברסיטת קליפורניה. סרטון שעלה בעבר ברשתות החברתיות מראה כי הוא נגן פסנתר מוכשר. במשטרה אמרו כי "בידינו העתק של מכתב שכתב היורה, כמו גם פוסטים שלו מהרשתות החברתיות". לפי הדיווח, החשוד פרסם "מניפסט" זמן קצר לפני הירי שבו הביע את שנאתו ליהודים וייחס לעצמו את הצתת המסגד, שבגינv נחקר במשטרה בחודש מרץ.

צוותי החירום הוזעקו לבית הכנסת בבוקר שבת, בסביבות 11:30 שעון מקומי, בזמן שבבית הכנסת נערך אירוע חגיגי לרגל חג הפסח. אדם שמתגורר בסמוך לבית הכנסת אמר ברשת פוקס: "שמעתי שש יריות, הפסקה, צעקות, ואז עוד שש או שבע יריות". לדברי ראש העיר, "הבנתי מאנשים בזירה שהיורה נבלם על ידי המתפללים בבית הכנסת. האנשים האמיצים האלה מנעו טרגדיה גדולה הרבה יותר".

לפי עדכון המשטרה במסיבת עיתונאים מיוחדת, איש כוחות הביטחון שלא היה בתפקיד ירה לעבר הרוצח הנמלט, אך לא פגע בו. בהמשך, שוטרים הצליחו להשתלט עליו ולעצור אותו. ראש העיר הוסיף כי היורה הוא "מישהו עם שנאה בליבו שסימן את בית הכנסת. לא נקבל זאת". מאוחר יותר התייחס גם הנשיא דונלד טראמפ לרצח ואמר: "זה נראה כמו פשע שנאה, תנחומים לקורבנות. נחקור את האירוע. כוחות הביטחון עשו עבודה מדהימה".