הפורום לתיאום המאבק באנטישמיות

יותר ממחצית ממצביעי בריטניה חושבים שקורבין אינו כשיר להיות ראש הממשלה בשל התרשלות בטיפול משבר האנטישמיות

Share on print
Share on whatsapp
Share on email
Share on twitter
Share on facebook

סקר חדש מצא כי יותר ממחצית ממצביעי בריטניה סבורים כי אי יכולתו של ג'רמי קורבין להתמודד עם משבר האנטישמיות של הלייבור מוכיחה כי הוא אינו ראוי להיות ראש ממשלה.

הסקר, שנערך על ידי ComRes עבור Jewish News, מראה שמספר זה כולל כמעט שליש מאנשי מפלגת הלייבור שהצביעו בעד המפלגה ב -2017, וכן גם 15% מהאנשים, שלמרות האמונה שמר קורבין אינו כשיר לתפקידו, עדיין מתכננים להצביע עבור הלייבור.

הוא גם מראה עלייה גדולה במספר האנשים הסבורים שללייבור יש בעיות משמעותיות עם אנטישמיות. לפני תשעה חודשים, שליש מהציבור הרחב השיב בחיוב כשנשאל על הנושא; מספר זה הוא עכשיו מעל מחצית, – 51 אחוזים.

יש גם טענה שאף בתוך מפלגת הלייבור יש ​​הבנה גוברת והולכת שקיימת בעיה במפלגה.

בקיץ האחרון, רק 16% מחברי הלייבור אמרו כי לדעתם יש למפלגה בעיה רצינית עם האנטישמיות. מספר זה כמעט הכפיל את עצמו והגיע ל -29%.

עם זאת, עולה מהסקר, בין היתר, כי קיימת הקשחת עמדות בקרב תומכי הלייבור. רק 12% מאלה המתכוונים להצביע ללייבור היו מוכנים לבטל את הרעיון שג'רמי קורבין "הוא קרבן לקמפיין של הכפשות" מצד מתנגדים פוליטיים שמנסים להכפיש אותו בנושא האנטישמיות.

אנדרו הוקינס, יו"ר ComRes, אמר לעיתון Jewish News כי "להיות רך בנושא הגזענות מסביר חלק נכבד מהחולי בלייבור, שכן כמעט אחד מכל שלושה מצביעי המפלגה בבחירות האחרונות סבור שמנהיגה אינו מתאים להיות ראש הממשלה".

סקר ארצי נוסף שנערך ביום רביעי בלילה הראה התמוטטות בקרב מי שבכוונתו להצביע בעד השמרנים, כאשר התמיכה יורדת מ -32% ל -23%.

עם זאת, השפל בקושי השפיע על ההצבעה של מפלגת הלייבור, כאשר נראה שמרביתם עברו למפלגת הברקזיט של נייגל פרג'.