הפורום לתיאום המאבק באנטישמיות

אנטישמיות בלייבור: הנתונים נחשפים

Share on print
Share on whatsapp
Share on email
Share on twitter
Share on facebook

סערת האנטישמיות במפלגת הלייבור הבריטית לא שוככת, והיהודים במפלגה זועמים.

מזכ"לית המפלגה, ג'ני פורמבי (Jennie Formby), מסרה כי המפלגה קיבלה 673 תלונות על פעולות אנטישמיות של חבריה ב-10 החודשים האחרונים בלבד. היא חשפה את הנתון לאחר שהופעל עליה לחץ מחברי פרלמנט של המפלגה.

לדבריה, 96 חברי מפלגה הושעו באופן מיידי מהמפלגה בשל התנהגותם זו בין אפריל 2018 לינואר 2019, ו-12 גורשו משורות הלייבור.

אבל חברי פרלמנט יהודיים במפלגה טוענים שהמידע הזה חלקי בלבד. בישיבתה השבועית של הסיעה הפרלמנטרית של הלייבור (PLP) עלו דרישות לדעת נגד כמה אנשים מתנהלות חקירות, כמה מכתבים נשלחו לנאשמים בדרישה כי יחדלו ממעשיהם, ואילו פעולות ענישה ננקטו, מעבר למה שחשפה פורמבי.

חברי הפרלמנט היהודיים רות סמית ודיים מרגרט הודג' העלו השערה כי הושמטו מהנתונים עוד אלפי מקרים של שנאת יהודים. "זה לא הסתיים", קבעה סמית. "אף אחד לא יוציא אותי מהמפלגה הזו כדי למנוע ממני לנהל את המאבק הזה".

"אנחנו יודעים על עוד אלפי מקרים [של תלונות] שהוגשו שבהם לא נעשה כלום, ככל הידוע", הוסיפה. "האמינו לי, אנו נמשיך להילחם בזה. ה-PLP מאוחדת בנושא הזה". הודג' גילתה כי היא לבדה דיווחה להנהלת המפלגה לגבי יותר מ-200 מקרים של אנטישמיות שהופנתה נגדה.

חברת הפרלמנט היהודיה לוסיאנה ברגר הקריאה בפני חברי הסיעה מסרים אנטישמיים מכוערים שקיבלה מחבר מפלגה שטרם הוצא משורות הלייבור. חבר הפרלמנט ג'ון מאן סיפר על השנאה היוקדת שהופנתה נגדו ונגד משפחתו ע"י חברי מפלגה מסוימים. הוא אמר שחש על בשרו את עוצמת השנאה האנטישמית למרות שאינו יהודי.

יו"ר המפלגה, ג'רמי קורבין, לא נכח בישיבת הסיעה.