הפורום לתיאום המאבק באנטישמיות

כומר ספרדי אומר כי "יהודים רבי עוצמה" ביטלו את אירוע הקולנוע האנטי-ישראלי שלו

Share on print
Share on whatsapp
Share on email
Share on twitter
Share on facebook
Sergio Gonzalez Valero. 16/12/2016. Comunidad de Madrid.Javier Baeza.Cura iglesia de Entrevias.12 mas 1.Doce mas una.Entrevista Rafa Alvarez.NO PUBLICAR SIN CONSULTAR CON RAFA O FOTOGRAFIA.

מדריד – כומר ספרדי שהכנסייה שלו ביטלה הקרנה מתוכננת של סרט אנטי-ישראלי, האשים את היהודים בביטול האירוע ואמר כי "כושים גוססים פחות חשובים מיהודים רבי עוצמה".

דבריו של הכומר חביאר באזה (Javier Baeza) על שחורים בראיון עיתונאי ביום שישי, זכו לגינוי מצד קבוצת ACOM הפרו-ישראלית. הם טענו כי מדובר ב"נרטיב אנטישמי מיסודו", המערב הן את היהודים והן את ישראל בממלכה הקתולית של ספרד.

בשבת, זכה הסרט השנוי במחלוקת, "עזה, מבט בעיני הברבריות", בקטגוריית "הסרט התיעודי הטוב ביותר" מהגויאס, המקבילה הספרדית לאוסקר. המבקרים אומרים כי הסרט הוא חד-צדדי ולא מדויק.

Baeza התייחס לאנשים שחורים באומרו כי אף אחד לא התלונן על ההקרנה שלו בחודש שעבר של סרט על אפריקאים גוססים בדרך לאירופה. אבל "היו לחצים מצד הקהילה היהודית" לבטל את ההקרנה של הסרט ביום שישי. הוא סיים את הריאיון עם מסקנתו על יהודים רבי עוצמה.

הסרט היה אמור להיות מוקרן ביום שישי במרכז סן קרלוס בורומה בדרום מזרח מדריד, אבל קרלוס אוסורו, הארכיבישוף של מדריד, אמר כי הכנסייה "חייבת" להשעות את ההקרנה לפרק זמן בלתי מוגבל, מתוך חששות ביטחוניים "בגלל איומים שקיבלנו בימים האחרונים".

הפדרציה של הקהילות היהודיות בספרד אמרה בהצהרה כי הסרט מקודם על ידי ארגוני BDS, שלדבריהם "מבקשים לעשות דה-לגיטימציה לישראל ולישראלים". אך הקבוצה אינה מודעת לכך שהיו איומים כלפי המארגנים.