הפורום לתיאום המאבק באנטישמיות

וונצואלה: המשבר המדיני החייה את ההודעות האנטישמיות ברשתות

Share on print
Share on whatsapp
Share on email
Share on twitter
Share on facebook
Simpatizantes de la oposición realizan una manifestación contra el gobierno del presidente de Venezuela, Nicolás Maduro, y conmemoran el aniversario 61 del fin de la dictadura de Marcos Pérez Jiménez en Caracas, Venezuela. 23 de enero, 2019. REUTERS/Carlos Garcia Rawlins

המשבר המדיני בוונצואלה עקב מאבק הכוח בין ניקולס מדורו וחואן גואידו פתח מבול של הודעות אנטישמיות ברשתות החברתיות, בן בזמן שהחייה את הדרישה שהממשל יחדש את היחסים עם מדינת ישראל.

בטוויטר ניתן לראות בימים באלה הודעות כגון "גואידו הינו כלב מקולל בשרות הציונות היהודית בוונצואלה" או "שיידעו הגזעניים פשיסטיים, ציוניים שונאי זרים שנותנים הוראות במדינות בהן הרודניות חיה" (?).

ללא ספק, המשבר המדיני והמוסדי בוונצואלה החייה את הודעות האנטישמיות ברשתות ומחפשים להאשים את ישראל ואת היהודים בהתערבות כביכול או בנושאים גאופוליטיים.

@pepinos37, למשל, ענה בהודעה (כתוב במקור באותיות גדולות כדי להדגיש)”ראשית תיפול האימפריה היהודית רוצחת העם אשכנזית של ארה"ב – צרפת – אנגליה – ישראל לפני שתצליחו לדרוך בוונצואלה, רוסיה תדאג להשמיד את כל המפיה (?) הזאת הבוזזת מעל פני האדמה".

עוד הודעה שניתן לקרוא היא: "ארה"ב ממשיכה ומביאה את הדמוקרטיה שלה, שבוזזת ע"י חברות רב לאומיות וניצול העובדים לוונצואלה, לא משנה כמה זה יעלה, בדיוק כמו בלוב, אירק, סוריה, אפגניסטן עם התמיכה של הציונים מברזיל, ארגנטינה וקולומביה" ששודר ע"י @ARMAKdeODELOT.

גם כאלה שמערבבים במשבר את האימות במזרח התיכון כמו, @EdoCan09, שאומר: "מלך המוות (ארה"ב) רוצה לזרוע דלות וחורבן בוונצואלה: מחפשת את האושר שלה. כך עשתה בלוב, אפגניסטן, סוריה ואירק. מאפשר לציונים המעוותים לרצוח ולגנוב את האדמה בפלסטינה”.

ארני קסטרו כתבה: “ חואן גואידו הנו כלב ארור ומשרת של הציונות היהודית בתוך וונצואלה בדומה לסוג ומין עליהם שייך החרק הדוחה קפרילאס".

אלחנדרו טייבו פרסם בחשבונו בטוויטר ש: "השליח של ארה"ב הנו אליוט אדמס, יהודי, רפובליקני, מפורסם בפרגמטיות שלו ומתנגד מר של הקומוניזם. שום דבר".

@robinsonejetuy1 פרסם בחשבונו: “תדעו הגזעניים פשיסטיים, ציוניים שונאי זרים שנותנים הוראות במדינות בהן הרודניות חיה. בוונצואלה יש רק נשיא אחד לפי החוקה שנקרא ניקולס מדורו מורוס, כדי יכאב לכם 'אנחנו וונצואלה ריבונית בוליבאריאנה וצ'ביסטית, איך זה?

@warneriusko ביקש: זהירות! כפי שהאימפריה מכירה בחואן גואידו כנשיא וונצואלה תכירו גם בפלסטינה כמדינה ותדרשו את יציאת הכוחות הפולשות הציוניות. דו פרצופים".

מצידה, החשבון @BlancaNayelyNT3 שידרה: “זה מפחיד, מתקדמים לאט לאט, #קובה, #ארגנטינה, # ברזיך, #אקוודור, #בוליביה, #הונדורס, #צ'ילה, #קולומביה, #גואטמלה, היום #וונצואלה רק חסר קצת כדי שיתחילו ב#מקסיקו תהיו ערניים, לא נאפשר שיעברו, ה-NOM שמובל ע"י USA והבנקאים היהודים".

מעבר להודעות החריפים האלה, הרשתות החברתיות הפכו לבמה לבקשות. למשל @AbgJoangel28 אמר: “מבקש מנשיא @jguaido שיחדש את איחסים הפורמליים עם מדינת ישראל".

הכומר חוזה פלמאר, אחד המתנגדים של הצ'ביסם ידע למסור בטוויטר ש"הכרחי שהנשיא החוקי החדש של וונצואלה חואן גאידו יבקש מהבית הלבן שימנה שגריר לוונצואלה שיציג את מסמכיו למשטר החדש; בנוסף וונצואלה חייבת לחדש את היחסים עם ישראל".

@robertofilippo אמר ברשתות החברתיות: “העם העברי יודע שבוונצואלה קיבלנו אלפי מהגרים יהודים במשך המאה ה-20 והם הפכו את וונצואלה את ביתם. איפה שתשים יהודי, שם יהיה שגשוג. הקהיה היהודית קטנה ב-40% בגלל גורמים אנטישמיים".

נראה אנקדותי, אבל לפני כמה ימים, ב-15 בינואר, מולאו 10 שנים מהיום שהממשל בוונצואלה תחת הנהגתו של הוגו צ'אבס, החליט לנתק את הקשרים הדיפלומטיים עם ישראל "בעקבות חומרת הזוועות נגד העם הפלסטיני" ברצועת עזה, לפי הטענה.