הפורום לתיאום המאבק באנטישמיות

"יהודים נשרפים הכי טוב": שיר אנטישמי נשמע במגרשי הכדורגל

Share on print
Share on whatsapp
Share on email
Share on twitter
Share on facebook

 לרוע המזל, הוכתם הסיבוב האחרון של ה- Eredivisie בגלל כמה קריאות אנטישמיות.

רוטרדם – לפני המשחק של פיינורד-אייאקס, קבוצה של חוליגנים מפיינורד קראה טקסטים אנטישמיים באצטדיון דה קויפ. השוטרים שנכחו במקום עצרו את התומכים מיד. באותו יום אחר הצהריים דיווחה יחידת המשטרה של רוטרדם כי כל חברי הקבוצה נקנסו 500 יורו.

זה התחיל עוד לפני המשחק Heerenveen – AZ. קבוצת חוליגנים מפלוגה AZ ו- S.C. Cambuur (יריבת sc Heerenveen) עברה ברחובות במרכז Leeuwaarden וקראה סיסמאות אנטישמיות מזעזעות.

סוף השיר הידוע לשמצה "אבא שלי היה בקומנדו, אימא שלי הייתה ב- SS. יחד הם שרפו יהודים, כי יהודים נשרפים הכי טוב". תמונות הוצגו לציבור (ובינתיים הוסרו) על ידי אחד התומכים במדיה החברתית. העוקבים שלהם עודדו אותם באינטרנט ולא הביעו שום מורת רוח. עבור CIDI זהו סימן כי אנטישמיות בכדורגל עדיין מקובלת.

לפי הדיווחים, תומכי AZ ו- Cambuur צפו במשחק פינורד – אייאקס. הקבוצה הביתית זכתה במשחק ברוטרדם, 6-2. אובדן השמחה על ההפסד של אייאקס הניע ככל הנראה את החוליגנים ב- Leeuwaarden לשיר את השיר השנוי במחלוקת.

לדברי עובד של AZ,  שהינו איש הקשר בין תומכי AZ לבין המועדון שלהם, מדובר בקבוצה של צעירים, שלא שייכים לתומכים של קבוצת הכדורגל ושהגיעו ל- Friesland כדי לנסוע יחד עם תומכי Cambuur למשחק.

עם זאת, בראיון ל- CIDI, הוא דוחה את ההתנהגות של המעריצים שהיו מודעים למה שקרה: "זה לגמרי לא הגיוני" ו"עצוב מדי למילים".