הפורום לתיאום המאבק באנטישמיות

משחק שמופץ בבתי ספר הוסר בשל אנטישמיות

Share on print
Share on whatsapp
Share on email
Share on twitter
Share on facebook

למשחק שנקרא "בקצה הלשון" והוא עכשיו במהדורה החמישית שלו ונוצר ע"י קואופרטיב "לה צ'יפיקה" (La Chipica) מגויימיין (Guaymallen), מנדוזה (Mendoza), יש לו קלף שתוכנו "מושגים לא הולמים ופוגעניים עבור היהודים".

המשחק קיים כבר כתשעה שנים, אבל לא מזמן, ב-2017 משרד הבריאות ופיתוח חברתי הארצי קנה 5.000 יחידות וכמה מהן הגיעו לבי"ס שונים באנטרא ריאוס.

בקצה הלשון, המדובר בלתת סימנים (או רמזים) בקשר למילה שרוצים לנחש, הוויכוח מתחיל עקב הרמזים שנכללו בהגדרות של המדינה פלסטינית באחד המכתבים: “חורבן ונישול", “קנאות דתית יהודית", “שטחים גנובים", “ילדים קרבנות", “התנחלויות יהודיות".

“הבחירה היא החלטה, כאן לא מעודדים לחשוב אלה לבחור" אמרו הרשויות של הדאיה.

המשרד הבריאות ופיתוח חברתי הארצי שהכיר בגיאה, יצרה קשר עם הארגון שמייצג את הקהילה יהודית לבקשת סליחה ולהודיע שהחליט להוציא את משחק מהמחזור והפסיק לתת לו את תמיכתו. “אנחנו לא נמצאים בדאיה כדי לסלוח לאף אחד, אבל כן כדי לשמוע את כל העולם, לכן, אנו רוצים להיפגש עם השרה קרולינה סטאנליי כדי להבהיר מה שקרה. למרות שמדובר במשחק הדבר אינו דבר פעוט ושיגרתי".

למרות זאת, ב- DAIA בודקים את האפשרויות המשפטיות נגד החברה היצרנית של "בקצה הלשון". הם הבטיחו ש שרה לפיתוח חברתי קרולינה סטאנליי תקבל את הדאיה והארגון הציוני הארגנטיני (OSA) כדי להעמיק בנושא.