הפורום לתיאום המאבק באנטישמיות

תקרית בלָנגֶן, אשר ייתכן שהינה אנטישמית

Share on print
Share on whatsapp
Share on email
Share on twitter
Share on facebook

לָנגֶן –  בתחנת הרכבת בלָנגֶן הוכה גבר אחד ונפצה קשה, מן הסתם מכיוון שהוא רצה להתערב בהתקפה אנטישמית. ואולם, אין כל עקבות מהקורבן המשוער של פעולת האספסוף.

התקרית אירעה ביום רביעי שעבר בתחנת הרכבת של לָנגֶן (אוֹפֶנבָך): על פי המשוער, איש צעיר הטיח בתחילה גידופים אנטישמיים באיש מבוגר יותר, ואז דחף והשליך אותה ארצה. הקורבן עלה לרכבת לאחר מכן, כשהוא לא פצוע, ונסע לדרכו.

רע יותר היה גורלו של איש בן 48 מלָנגֶן. הוא רצה להתערב ואז הוא הוכה בעצמו והופל על ידי התוקף, כפי שדיווחו ביום שלישי המשטרה ופרקליטות המדינה. האיש שהותקף נפצע קשה בפָּנים ובידיים. את העבריין התוקף המשוער, גרמני בן 27, לא הצליחה המשטרה עוד בתחנת הרכבת.

בתחילה דיווח העיתון Offenbach-Post על המקרה ועל רקע אנטישמי אפשרי. האיש בן 48 התקשר על מנת לדווח לעיתון והוא תיאר את המקרה מזווית הראִייה שלו. האדם באמת מדובר, כפי שהעיתון כותב, ביהודי זקן בן 80, "אשר על פי ידיעות ראשונות ייתכן שהינו רב"  – עדיין לא ברור על כן.

הגרמני החשוד בביצוע המעשה, אשר יש לו גם שורשים בקָמֶרוּן, מצוי לפי שעה, לדברי פרקליטות המדינה, במעצר לצור חקירה. על פי הטענה, קיימת סכנה שהוא יחזור על מעשיו, שכן כבר בעבר הוא בלט לעין עקב עבירות אלימות,  אולם לא כאלו המונְחות על פי מניעים אנטישמיים או ימניים קיצונים. לדברי המשטרה, נכון למועד ביצוע העבירה, היו לו 2.9 פרומיל אלכוהול בדם.