הפורום לתיאום המאבק באנטישמיות

ארגון לזכויות אזרח קורא שלא לאפשר כניסה למדינה של דייויד אייק, אנטישמי והוגה תאוריות קשר

Share on print
Share on whatsapp
Share on email
Share on twitter
Share on facebook

הליגה נגד השמצה באוסטרליה קראה היום (ג ') לדיוויד קולמן, שר ההגירה של המדינה, למנוע את כניסתו של דייויד אייק, הוגה תיאוריות הקשר האנטישמי, לאוסטרליה בה הוא אמור להשתתף בסדרת הרצאות.

הוגה תיאוריות הקשר הידוע אייק, כתב ספרים רבים בו הוא טוען כי גזע זר של זוחלים אנושיים שולט בחשאי בעולם.

בשנים האחרונות הוא אימץ את האנטישמיות בגלוי, אימץ את "הפרוטוקולים של זקני ציון" כטקסט מומלץ, טען כי "ציוני רוטשילד" היו מנהיגי הקונספירציה של הזוחלים, האשים את היהודים בפיגועי ה -11 בספטמבר אימץ את רעיון הכחשת השואה וקרא ליהדות "דת גזענית".

ד"ר דביר אברמוביץ', יו"ר הליגה נגד השמצה, אמר כי "אסור לאוסטרליה להניח שטיח אדום בפני מטיף שנאה שמפתח תיאוריות ומיתוסים אנטישמיים"

"זה אדם שטוען שהיהודים מימנו את השואה ומטיל ספק בהשמדתם של שישה מיליון יהודים", הסביר אברמוביץ', "הוא טוען כי העולם מנוהל על ידי קבוצה סודית של יהודים ואמר כי קבוצות גזעניות הן החזית עבור היהודים. הוא גם תומך ומקבל השראה מהזיוף הידוע לשמצה "הפרוטוקולים של ציון", שהשפיעו על היטלר ונוצל על ידי הנאצים כדי להשפיל יהודים. הוא טוען כי ארגון יהודי עמד מאחורי סחר העבדים".

 "הביקור שלו רק יגביר את הרגש הקיצוני ויכול לגרום לאלימות", הזהיר אברמוביץ'. "זה היה ישלח אות לא נכונה לאומה שלנו, ויפר את ערכי הליבה שלנו של סובלנות, מגוון וכבוד. כפי שאנו עדים לגידול משמעותי באנטישמיות ובפעילות הניאו-נאצית באוסטרליה, הביקור של אייק מהווה סכנה משמעותית להשפלת הקהילה היהודית ולהסתה נגדה".

 "אסור שהתעמולה האנטי-יהודית המבישה של אייק והרטוריקה הנתעבת שלו יקבלו במה", הוסיף אברמוביץ'. "לאור האמירות האנטישמיות שלו אנחנו מבקשים מדייוויד קולמן להשתמש בסמכויותיו לפי סעיף 501 של חוק ההגירה ולבטל את האשרה של אייק".