הפורום לתיאום המאבק באנטישמיות

שופט פדראלי דחה תביעה נגד החוק נגד תנועת ה-BDS במדינת ארקנסו

Share on print
Share on whatsapp
Share on email
Share on twitter
Share on facebook

שופט פדראלי במדינת ארקנסו דחה תביעה כנגד החוק נגד תנועת ה-BDS (חרם, משיכת ההשקעות והסנקציות נגד ישראל) במדינה, כשהוא דוחה את הטענה כי חרם מסחרי הינו בגדר זכות המוגנת תחת חופש הדיבור.

שופט המחוז הפדראלי בריאן מילר (Brian Miller) הגיע להחלטתו זו בתגובה לתביעה אשר הוגשה על ידי העיתון Arkansas Times, אשר סירב לחתום על מסמך שבו הוא מצהיר כי הוא אינו מחרים בהווה ולא יחרים בעתיד את מדינת ישראל כתנאי לחתימה על חוזה למתן שירותי פרסום עם המכללה הטכנית ע"ש פולאסקי של אוניברסיטת ארקנסו (University of Arkansas – Pulaski Technical College).

העיתון לא היה מעורב בחרם כלשהו, אך הוא מסרב, כשהוא מסתמך על התיקון הראשון לחוקת ארצות הברית, לציית לחוק מס' 710 משנת 2017, האוסר על המדינה להיקשר חוזית או להשקיע בחברות המחרימות את מדינת ישראל.

בפסיקה אשר ניתנה על ידו ביום רביעי, השופט מילר סירב לבקשת העיתון להוציא צו מניעה מקדמי, באומרו כי אין זה סביר שתגברנה לגופן טענותיו של העיתון Arkansas Times, משום שהוא "לא הדגים כי חרם על ישראל, כפי שהוא מוגדר בחוק 710, מוגן במסגרת התיקון הראשון לחוקת ארצות הברית".

"מאוד בלתי-סביר כי, בהיעדר כל שיח הסבר, צופה חיצוני יבחין אי-פעם כי קבלן מסוים מעורב בחרם ראשוני או משני על מדינת ישראל", אמר השופט בחוות דעתו המשתרעת על פני 17 עמודים.