הפורום לתיאום המאבק באנטישמיות

בוטלה אליפות העולם בשחייה פראלימפית במלזיה

Share on print
Share on whatsapp
Share on email
Share on twitter
Share on facebook

הוועד הפראלימפי הבינלאומי (IPC) החליט לבטל את אליפות העולם שהייתה אמורה להתקיים במלזיה בעקבות סירובה להכניס את הספורטאים הישראלים לשטחה.

נשיא הוועד הפראלימפי אנדרו פארסונס שיחרר הצהרה: "כל אליפויות העולם חייבות להיות פתוחות לכל האתלטים ולכל המדינות וחייבות להיות ללא כל אפליה. כשמדינה מארחת מחרימה ספורטאים ממדינה מסוימת בגלל סיבות פוליטיות, אין לנו שום אפשרות אחרת מלבד לחפש מדינה מארחת אחרת".

מהוועד הפראלימפי הישראלי נמסר: "אנו מודים לוועד הפראלימפי הבינלאומי על החלטתו האמיצה, המשקפת את הרוח הפראלימפית הדוגלת בשוויון בין העמים ללא הבדלי גזע מין ודת".

רק בשבוע שעבר ראש ממשלת מלזיה מאהאטיר מוחמד הודיע כי לא יאפשר באופן סופי לישראל להיכנס למדינה כדי להשתתף באליפות העולם שאמורה להתקיים בחודש יולי.

הפרסום, שעשה רעש בכל העולם, הגיע גם למוחמד שנדרש להתייחס לסוגיה והוא אמר: "לא נאפשר להם להיכנס, אם הם באים, הם יעברו על החוק, אם הם רוצים בגלל זה למשוך את זכויות ההארחה של מלזיה, אז הם יכולים לעשות זאת".

מדובר בתחרות חשובה ביותר עבור הענף, מאחר שניתן להשיג דרכה את הקריטריון למשחקים הפראלימפיים בטוקיו בקיץ 2020. האירוע היה אמור להתקיים בעיר קוצ'ינג שבמלזיה, אך עתה נראה שהוועד הפראלימפי הבינלאומי יחפש מדינה אחרת לקיים בה את התחרות.