הפורום לתיאום המאבק באנטישמיות

אתר ברשת הציע למכירה חולצות עם הכיתוב: "לפחות אני לא יהודי"

Share on print
Share on whatsapp
Share on email
Share on twitter
Share on facebook
חנות אופנה מקוונת פופולרית בארצות הברית בשם “Zazzle” מכרה באתר חולצת טריקו שנשאו מסר בעל גוון אנטישמי, והסירה אותו לאחר מתקפה. גולשים ערניים שנכנסו לאתר גילו בדף הבית חולצה במחיר של 24.25 דולר, כשעליה הכיתוב "לפחות אני לא יהודי" (AT LEAST I’M NOT JEWISH).
עשרות עוקבים זועמים פרסמו ברשתות החברתיות את התיעוד של החולצה, שנמכרה במגוון צבעים ומידות, ודרשו להסירו באופן מידי. "אתם מנסים להעליב יהודים?", שאלה אחת הגולשות ואחרת כתבה "היי, זה פוגעני".
לא ברור בדיוק כמה זמן נמכר הפריט בחנות המקוונת, שמאפשרת מכירה של פריטים מעוצבים אישית. החולצה עוצבה על ידי משתמש בשם "הבזאר של סלסק", ומתברר שזו לא ההערה המעליבה היחידה שיצר על חולצה. הדפס אחר על חולצת טריקו כלל את הכיתוב "לפחות אני לא נוצרי", כשלדבריו מטרת הקולקציה היא למכירה לאנשים שאינם דתיים.
בעקבות המחאה החריפה הוסר הפריט מהאתר. החברה פרסמה הצהרה שבה הוסבר כי הם עושים שימוש באלגוריתמיים שמטרתם לחסום עיצובים פוגעניים, אולם הטכנולוגיה אינה חסינה מתקלות. "אנו מסירים מוצרים באופן ידני כשהם מגיעים לידיעתנו", התנצלו וכתבו: "יש הרבה מה לעשות כדי להוסיף אור על פני החושך".