הפורום לתיאום המאבק באנטישמיות

ראש ממשלת קנדה נגד תנועת ה-BDS: "רוב האנטישמיות היום מופנית נגד ישראל"

Share on print
Share on whatsapp
Share on email
Share on twitter
Share on facebook

ראש ממשלת קנדה ג'סטין טרודו הבהיר היום (רביעי) כי הוא מסרב להתנצל על כך שגינה את ארגון ה-BDS, ואמר כי ימשיך להתנגד לפעילותם לחרם נגד ישראל.

הדברים נאמרו במהלך כנס בחירות בעיר סנט-קטרינס שבמחוז אונטריו, כשאחד המשתתפים שאל את ראש הממשלה הקנדי אם הוא מוכן להתנצל על כך שגינה בעבר את הארגון. "כשיש ארגונים כמו BDS שמחפשים להציג דמוניזציה ודה-לגיטימציה של ישראל, כשיש סטונדטים שמפחדים להגיע למכללות בגלל דתם בקנדה- חייבים להכיר בכך שיש דברים שלא מקובלים כלל" טען בתגובה. "אסור לאף אחד להפלות או לגרום לאנשים להרגיש לא בטוחים בגלל הדת שלהם- וזה בדיוק מה שארגון ה-BDS עושה".

"אנטישמיות הייתה קיימת ומוכרת בעבר, וגם היום מתקפות נגד העם היהודי מהווים אחוז גבוה מפשעי השנאה בקנדה ובעולם" הוסיף טרודו. "עלינו להבין שחלק מהאנטישמיות היום פועלת לא רק נגד יחידים, אלא גם נגד מדינת ישראל ככלל. עלינו להיזהר שלא לתמוך באנטישמיות החדשה הזו שמבקרת וקוראת לחרם על ישראל".

"אני אמשיך לגנות את ארגון ה-BDS" הבהיר. "אני מכבד שיש לאנשים מגוון דעות על המצב במזרח התיכון, אך העמדה הרשמית של קנדה היא שצריכים פתרון של שתי מדינות שייקבעו במו"מ בין ישראל לפלסטינים. החלטות חד-צדדיות לא יעזרו במקרה הזה".