הפורום לתיאום המאבק באנטישמיות

מחקר: מועצת הכנסיות העולמית משתמשת ברטוריקה אנטישמית התומכת ב- BDS

Share on print
Share on whatsapp
Share on email
Share on twitter
Share on facebook

דו"ח חדש של מכון המחקר NGO Monitor מצא כי מועצת הכנסיות העולמית (WCC) מאמנת מתנדבים ומטרתה לקדם את החרם על ישראל ואת הרטוריקה האנטישמית, במימון של כמה ממשלות במערב והאיחוד האירופי וכן בתמיכה מצד האו"ם.

פרויקט הדגל של WCC, תכנית הליווי האקומנית בפלסטין ובישראל (EAPPI), שלחה ב- 15 השנים האחרונות כ- 1,800 "מלווים אקומניים" מרחבי העולם על מנת שאלה ישמשו כמשקיפים בגדה המערבית ובירושלים. המטרה היא להגיע למצב הו יהיו עשרים וחמישה עד שלושים אלף משקיפים בלתי רשמיים כאלה בשטח בכל עת. זוהי התוכנית היחידה מסוג זה המנוהלת על ידי WCC.

המטרה המוצהרת של משקיפי EAPPI היא "ליווי, נוכחות המגנה על התושבים המקומיים ואיסוף עדויות … ניטור ודיווח על הפרות של זכויות אדם … סיוע לקבוצות שלום וארגוני זכויות אדם מקומיים … וסנגוריה".

המתנדבים משתתפים בתחילת התכנית ב- 10 ימי הדרכה, ובסופם מתקיים תדריך בן יומיים הכולל "טיפים לדיבור בציבור ולסנגור".

הסנגור הזה כולל תיאור של מה שראו על מנת "לפתוח את עיני הקהילות, הכנסיות והממשלות שלהם למציאות הכיבוש", אומר ה- EAPPI, ומטרתו לעורר "פעולה בינלאומית לשינוי".

ה- WCC אומר כי היא קבוצת הכנסיות המאורגנת הרחבה ביותר, והיא מייצגת לדבריה 350 כנסיות ב- 110 מדינות ו- 500 מיליון נוצרים ברחבי העולם. האתר שלה אומר כי המטרה של הקבוצה היא אחדות נוצרית.