הפורום לתיאום המאבק באנטישמיות

המרכז לסטודנטים יהודיים בניו-יורק נסגר לאחר שנתגלו פוסטים אנטישמיים של סטודנט

Share on print
Share on whatsapp
Share on email
Share on twitter
Share on facebook

ניו יורק – ביום רביעי בבוקר הודיע Bronfman Center for Jewish Student Life באוניברסיטת ניו יורק כי הוא ייסגר באופן זמני לאחר שהצוות גילה "מספר פרסומים מקוונים פומביים של סטודנט באוניברסיטת ניו יורק, שהיו אנטישמיים והיוו איום פוטנציאלי," זאת עפ"י מייל מהרב יהודה סרנה, מנכ"ל המרכז. מספר תלמידים דיווחו כי נוספה אבטחה בחדר האוכל הכשר בקמפוס.

"בשל המתח המתגבר בניו יורק, אנחנו לוקחים את כל האיומים ברצינות והבאנו אותם לידיעתם של שירותי הביטחון של NYU ושל NYPD", כתב הרב סרנה.

מספר קבוצות הפעילות בקמפוס הצביעו על אותו סטודנט כמקור של ההודעות במדיה החברתית, אם כי בכירים של האוניברסיטה לא פרסמו את שמו של הסטודנט. בעמוד פייסבוק אנונימי בשם "SJP Uncovered" פורסמו צילומי מסך של ההודעה הבאה מתוך חשבון הטוויטר של התלמיד ב -3 בדצמבר: "תודה למי שהצליח להביא לחסימתו של החשבון שלי רק כי אני הבעתי את הרצון שלי שהציונים ימותו. ו-  F ** k [נוספו כוכביות] לטוויטר על כך שלא עושה עבודה טובה יותר במחיקתם של חשבונות שלמים שעסוקים אך ורק בציוצים אלימים רווי גזענות."

קבוצת ה- Jewish Voice for Peace של אוניברסיטת ניו יורק הגיב בטוויטר: "אנחנו לא קשורים לסטודנט (השם נותר חסוי) באוניברסיטת ניו יורק. האיומים שלו לעבר הקהילה היהודית מעמידים אותנו בסכנה ויש להתייחס אליהם ברצינות. אנו מזדהים עם עמיתינו היהודים במאבק המשותף שלנו נגד האנטישמיות". קבוצת ה- NYU’s Students for Justice in Palestine הגיבה באופן דומה.

הסגירה של מרכז הסטודנטים היהודיים באה פחות משבוע לאחר קבלת הצעה בנוגע ל-BDS על ידי ארגון הסטודנטים לתואר ראשון של האוניברסיטה. ההחלטה הדליקה את המתחים בין הקבוצות הפרו-ישראליות לבין מועדוני הסטודנטים המצדדים בהחלטה.

מרכז ברונפמן ודובר של אוניברסיטת ניו-יורק לא הגיבו מיד לבקשה לקבל תגובה.