הפורום לתיאום המאבק באנטישמיות

כל מצבות היהודים נותצו בבית הקברות בוולינגטון

Share on print
Share on whatsapp
Share on email
Share on twitter
Share on facebook

וולינגטון – זעזוע בקהילה היהודית של קייפטאון שבדרום אפריקה, בעקבות ונדליזם בבית הקברות היהודי בעיר וולינגטון – 45 דקות נסיעה מקייפטאון. הקהילה היהודית הודיעה ש-39 קברי יהודים בבית העלמין הקטן חוללו על ידי אלמונים, ולמצבות נגרם נזק.

בבית העלמין – 50 קברים בסך הכול, רובם של יהודים (ולכן הוא מכונה "בית הקברות היהודי") אך לא רק. האלמונים שנתצו את המצבות, אומרים בקהילה, חיפשו את מצבות היהודים בלבד – ו-39 קברי יהודים חוללו.

 בעקבות ההתקפה פתחה משטרת קייפטאון בחקירה, והודיעה כי טרם בוצעו מעצרים. העירייה המקומית הודיעה כי תקים חומה מסביב לבית הקברות היהודי. הרשויות אף הודיעו על פרס כספי בסך עשרת-אלפים ראנד למי שימסור מידע שיוביל למעצרם של החשודים בוונדליזם.

ראש הקהילה היהודית בקייפטאון, סטיוארט דיימונד, אמר כי "הקהילה היהודית מזועזעת מהמקרה". הוא הוסיף כי "אנחנו קוראים לרשויות המקומיות, עסקים וארגוני צדקה להצטרף אלינו לקמפיין נגד שנאה ודעות קדומות".

 לדבריו, "תחת החוקה שלנו דרום אפריקה שייכת לכל מי שחי בה, ויש לנהוג כלפיהם בכבוד ובקבלת האחר. אותו כבוד וקבלה מגיעים גם למתים". דיימונד אישר כי "העירייה פרסמה גינוי לחילול בית הקברות. דובר המשטרה נולויסו רווקסנה אמר שנפתחה חקירה וטרם בוצעו מעצרים".