הפורום לתיאום המאבק באנטישמיות

אלי רייזמן חווה הטרדה אנטישמית. אמא שלה לא שותקת.

Share on print
Share on whatsapp
Share on email
Share on twitter
Share on facebook
Victim and former gymnast Aly Raisman appears before speaking at the sentencing hearing for Larry Nassar, a former team USA Gymnastics doctor who pleaded guilty in November 2017 to sexual assault charges, in Lansing, Michigan, U.S., January 19, 2018. REUTERS/Brendan McDermid

בהודעה בטוויטר שהיא פרסמה ביום ראשון בלילה, ביטאה אמה של תלמידת התיכון, אלי רייזמן (Aly Raisman), את דאגתה לבתה ודיברה על האווירה האלימה בארה"ב.

לין רייזמן (Lynn Raisman), שאתם בטח זוכרים מהתגובות שלה לשגרה של בתה, כתבה כיצד בתה, מדליסטית אולימפית, העזה לדבר על ההתעללות המינית שחוותה לפני שנה. אלי, יחד עם עוד מאות מתעמלות אחרות, האשימו את ד"ר לרי נאסר בהתעללות. מאז היא פעילה חזקה ואמיצה למען ניצולי תקיפה מינית.

ובעוד אלי בת ה- 24 עובדת ללא לאות כדי למשוך את תשומת הלב התקשורתית להתעללות שממנה סבלו היא והמתעמלות האחרות, אמא שלה מדברת בשמה.

"האדם שהתעלל בבתי הודה באשמה והוא נמצא בבית הסוהר. היא עדיין סובלת מתקיפות נבזיות ברשת" כתבה לין. "לאחרונה היא הותקפה על ידי הבעלים של מועדון התעמלות, הוא השווה אותה לנאצית וכינה אותה אדם חלקלק, מושג אנטישמי שמיועד לפגוע ביהודים".

לין מתייחסת לדון מקפרסון שכתב פוסט בפייסבוק בה הוא קורה להודעות הטוויטר של אלי בנושא הפיטורין של רון גלימור, מתעמל אמריקאי שחיפה על ההתעללות של נאסר, "תעמולה של אנשים חלקלקים".

(אפילו בימים אלה מקפרבון וגלימור עדיין מועסקים על ידי ארגון ההתעמלות האמריקאי. להלן פוסט שפורסם ב-  "אני מקווה שמק פרסון (וגלימור גם) יפוטרו אבל נראה שה- USAG גוררים רגליים בפיטורי מתעללים כך שאני לא יכול לדמיין אדם אנטישמי שנמצא גבוה יותר בקרש החיתוך")

לין ממשיכה: "התזמון של הפוסט הזה כל כך קרוב לירי בבית הכנסת עץ החיים בפיטסבורג לא הפתיע אותי. מילים חשובות. מילים מסיטות לשנאה. מילים מסיטות לאלימות".

כרגיל, אמא יודעת יותר טוב. האנטישמיות המזוויעה הזאת, כל כך קרובה לטרגדיה בפיטסבורג, מפחידה. כל כך עצוב שאיגוד ההתעמלות האמריקאי מסרבת לפטר את האנשים הללו ושאלי רייזמן שעברה כל כך הרבה, צריכה להמשיך ולסבול מהטרדה.

קרא את ההודעה המלאה של לין כאן: