הפורום לתיאום המאבק באנטישמיות

גרפיטי, וונדליזם ותקיפות ברשת. גל אנטישמי גם באיטליה

Share on print
Share on whatsapp
Share on email
Share on twitter
Share on facebook

מהעלבונות נגד הסנטורית סגרה (Segre) עד לרשימות של "היהודים האיטלקים המשפיעים". בשנה שעברה דווח על 2635 פוסטים בפייסבוק באיטלקית.

כעת קלאודיו דל פרטה (Claudio Del Frate)

ראשית העלבונות נגד ליליאנה סגרה (Liliana Segre), סנטורית לכל החיים וניצולת אושוויץ. זה נמשך לאחר מכן עם מזימות עולמיות בהשראה "הבנקאי היהודי" סורוס או התיאוריות של שלילת השואה וגירוש היהודים מהגטו של רומא. גם באיטליה שוב נושבת רוח האנטישמיות, כמו באמריקה ההמומה לאחר הטבח בבית הכנסת בפיטסבורג.

האתר «laporzione.it» זיהה שבשנת 2017 היו באיטליה 109 אירועים של תקיפות יהודים בין אם ברשת, גרפיטי ופעולות וונדליזם, אך מדובר במספר חלקי בלבד. הסתכלות על מקור שני – Cdec (המרכז לתיעוד יהודי בן זממנו), המשקיף על האנטישמיות באיטליה – פותחת את העיניים על מציאות מאוד נפוצה וששוב פורחת ברשת. ה-Cdec עצמו מתריע על המקרה האחרון, שאירע ביום 26 באוקטובר האחרון. הצעתה של ליליאנה סגרה למנות וועדה נגד חוסר הסובלנות המתפתחת גרמה תוך מספר שעות להערות מהסוג: "נכון להיום אף אחד אינו גזען יותר מהמקקים הישראלי-נאצי-ציונים" בנוסף לעלבונות שלא ניתן לחזור עליהם, המגיעים לא רק מתומכי הפשיזם. 24 שעות קודם לכן בלבד שוב המשקיף על האנטישמיות מצא ברשת את הסרטון של היוטיובר «Insonnia» אשר עם התירוץ "אני רוצה להציע בדיחות קיצוניות" מראה סרטון בו הוא מכריז "היהודי הטוב היחיד הינו יהודי מת".

שוב ברשת מסתובבות רשימות של "היהודים האיטלקים המשפיעים" בעוד שקיימים אין-ספור פוסטים בהם מרמזים בגלוי על התערבויות של ג'ורג' סורוס בבחירות הפוליטיות באיטליה ולטובת ההגירה. "הציונות היא סרטן האנושות, גם היטלר היה יהודי" מכריז הבלוג התומך בתיאורית הקונספירציה CS. וכל זה רק נכון ל-22 בספטמבר האחרון. כפי שניתן להבין בקלות, מדובר בהרבה יותר מ-109 המקרים אשר נספרו בשנת 2017. בשנה שעברה נמצאו בפייסבוק באיטלקית 2635 פוסטים הכוללים עלבונות אנטישמיים ו-330 אתרים ניאו-נאציים או קתוליים קיצוניים אשר מצטטים סיפורים מזויפים מכל סוג נגד הקהילות היהודיות.