הפורום לתיאום המאבק באנטישמיות

תעמולה מקוונת, יהודים-אמריקאים ובחירות האמצע 2018: הגברת ההטרדה האנטישמית באינטרנט

Share on print
Share on whatsapp
Share on email
Share on twitter
Share on facebook

פרקים

Introduction  Literature Review  Methodology

Analysis  ConclusionAppendix  References

קיצונים מהימין הקיצוני פתחו בקמפיין מאיים של הטרדה אנטישמית נגד עיתונאים יהודים, מועמדים פוליטיים ואחרים לקראת בחירות האמצע בחודש הבא, כך עולה מדו"ח שפורסם ביום שישי על ידי ארגון זכויות אדם יהודי.

הליגה נגד השמצה מדווחת שחוקריה ניתחו יותר מ -7.5 מיליון הודעות טוויטר שנשלחו בין ה- 31 באוגוסט ל -17 בספטמבר ומצאו שכמעט 30% מהחשבונות שמהם נשלחו הודעות עם מונחי גנאי נגד היהודים נשלחו כ"בוטים" אוטומטיים.

אבל חשבונות שנשלטים על ידי בני אדם אמתיים העלו לעיתים קרובות התקפות אנטישמיות "מדאיגות ומזיקות ביותר", כאשר הם מתוזמרים על ידי מנהיגים של קבוצות ניאו נאציות או לאומנים לבנים, אמרו החוקרים.

"הן אנונימיות והן אוטומציה שימשו בהתקפות תעמולה מקוונות נגד הקהילה היהודית לקראת בחירות האמצע 2018".

המחקר של הליגה נגד השמצה מסכם כי דיסאינפורמציה באינטרנט והתעללות פוגעים באופן לא פרופורציונלי ביהודים בארה"ב "במהלך התקופה המכריעה הזאת".

"לפני שהנשיא דונלד טראמפ נבחר, הטרדות והתנכלויות אנטישמיות היו נדירות ובלתי צפויות, אפילו כלפי אמריקאים יהודים בולטים, ולאחר בחירתו הפכה האנטישמיות לנורמלית וההטרדה היא אירוע יומיומי".

הליגה נגד השמצה שמשרדיה בניו יורק הזמינה מחקרים נוספים על שנאה באינטרנט, כולל דו"ח שהתפרסם בחודש מאי שהעריך כי כ -3 מיליון משתמשי טוויטר פרסמו או העבירו לפחות 4.2 מיליון טוויטים אנטישמיים באנגלית במשך 12 החודשים שהסתיימו ב -28 בינואר. דו"ח של הארגון שהתפרסם מוקדם יותר דיווח כי מספר האירועים האנטישמיים בשנה שעברה בארה"ב, הגיע לרמה הגבוהה ביותר מזה שני עשורים.

לפי הדו"ח האחרון, החוקרים ראיינו חמישה יהודים, ביניהם שני מועמדים פוליטיים שהתמודדו השנה עם "התקפות אישיות" במדיה חברתית. חוויותיהם הראו כי הטרדה אנטישמית "משפיעה על מעורבותם של יהודים אמריקאים במרחב הציבורי", נכתב בדו"ח.

"כל מרואיין דיבר על כך שלא רצה שהאיומים ישפיעו על הפעילות המקוונת שלהם, על הקמפיינים הפוליטיים שלהם, על מחקרים אקדמיים או על ידיעות חדשותיות, אך כולם הודו בכך שהאיומים באלימות והאיומים האנטישמיים הפכו לחלק מהמשוואות הפנימיות שלהם".

המונח הנפוץ ביותר בטוויטר שכלל #TrumpTrain היה "Soros". המחקר מצא גם שפע "מפתיע" של טוויטים המתייחסים ל- QAnon, תיאוריית קונספירציה ימנית שהתחילה על לוח הודעות מקוון והופצה על ידי תומכי טראמפ.