הפורום לתיאום המאבק באנטישמיות

הקונגרס היהודי העולמי ערך כינוס בהשתתפות נציגי עשרות מדינות בנושא מיגור האנטישמיות בספורט

Share on print
Share on whatsapp
Share on email
Share on twitter
Share on facebook

השבוע התקיים כינוס בנושא מיגור האנטישמיות בספורט ביוזמת הקונגרס היהודי העולמי בהשתתפות יותר מ- 30 קונסולים ושגרירי מדינות זרות, כמו דרום קוריאה, קוסובו, צרפת, גרמניה, בריטניה ועוד רבות אחרות ובהשתתפות הקונסול הכללי בניו יורק, דני דיין להשקת פרויקט "כרטיס אדום לשנאה" וקריאה לכלל המדינות לשותפות ולפיתוח פרויקטים בנושא.

בנוסף להשקת פרויקט "כרטיס אדום לשנאה" (“Red Card For Hate”), פרויקט למיגור אנטישמיות וגזענות בספורט ביוזמת הקונגרס היהודי העולמי בשיתוף עם מועדון הכדורגל צ'לסי, הוכרז על מפגש פסגה בינלאומי שיקיימו בשנה הבאה בפריז, למאבק באפליה, בגזענות ובאנטישמיות בספורט בהשתתפות שרי ספורט ואנשי ממשל מרחבי העולם, ביחד עם ראשי התאחדויות כדורגל לאומיות, ראשי מועדוני הכדורגל גדולים, שחקני כדורגל, סוכנויות האו"ם ושורה של ארגונים חברתיים.

השלב השלישי, יכלול מפגש פסגה שיכנס שרי ספורט ואנשי ממשל מרחבי העולם, ביחד עם ראשי התאחדויות כדורגל לאומיות, ראשי מועדוני הכדורגל הגדולים, שחקני כדורגל, סוכנויות האו"ם ושורה של ארגונים חברתיים. המשתתפים השונים ידונו באופן שבו כל אחד מהם מתמודד עם בעיית האפליה וייצרו דיאלוג לשיתוף פעולה ייחודי וגלובלי בנושא, על מנת להגביר את המאבק כנגד גזענות ואנטישמיות בספורט, ובעיקר בענף הכדורגל.

מנכ"ל הקונגרס היהודי העולמי, רוברט זינגר נכח באירוע והתייחס: "יחד עם מועדון הכדורגל צ'לסי אנחנו יוצאים בפרויקט ראשון מסוגו ומובילים את המאבק כנגד תופעות השנאה בעולם הספורט. מדובר בתופעות בזויות שיש להוציא אותן בכל מחיר ממגרשי הספורט ומהחברה בכלל. הדרך לפנינו לא קלה ובאמצעות הפסגה העולמית נקרא לעוסקים בספורט מרחבי העולם להפוך מילים למעשים ולאכוף באפס סובלנות את הגזענות, האפליה והאנטישמיות. אנו מכריזים היום על החזון שלנו, לשחרר את ענפי הספורט מגילויי שנאה, גזענות, אפליה ואנטישמיות. זאת, באמצעות פסגה עולמית שתפקידה יהיה לשמור על רוח ספורטיבית ואחווה, תוך בניית גשרים ולא הפרדות", אמר לאודר. "צ'לסי והקונגרס היהודי העולמי פועלים יחדיו כדי להוביל את הנושא הטעון הזה, אבל אנחנו לא יכולים לעשות זאת לבד", הוסיף לאודר. "זו חייבת להיות יוזמה עולמית, ולכן אנו קוראים לשרי ספורט ברחבי העולם לשתף פעולה בדיאלוג משותף כדי להפוך את החלום למציאות".

ברוס באק, יו"ר צ'לסי: "שינוי לא קורה בן לילה, זה לוקח זמן, חינוך והבנה. באמצעות פסגה זו נוכל להטיל זרקור על כמה מהיוזמות המוצלחות ביותר למאבק באפליה, ולהוכיח כיצד ספורט יכול לתרום לשינוי חיובי. אנו מקווים כי היוזמה שלנו תוביל להצטרפותם של מועדוני ספורט נוספים למגמה, והם יוכלו ליצור תכניות דומות משלהם, כמו גם לעבוד איתנו על פרויקטים משותפים".