הפורום לתיאום המאבק באנטישמיות

שליש ממצביעי הלייבור מעריכים כי קורבין הוא אנטישמי, אך בכל זאת יצביע עבורו

Share on print
Share on whatsapp
Share on email
Share on twitter
Share on facebook

MOBOPINIONS Insight פרסמה סקר מדגם מייצג של 1,903 אנשים בבריטניה. הסקר מצא כי רוב הבריטים, 57%, לא חושב שמנהיג הלייבור ג'רמי קורבין הוא אנטישמי וכי דעותיו הן לגיטימיות. 43% הביעו דעה כי דעותיו על יהודים וישראל הן אנטישמיות. שני שלישים (65%) ממצביעי מפלגת הלייבור אמרו כי השקפותיו הן לגיטימיות, אך שליש (35%) אמרו שהוא אנטישמי, למרות שבכוונתם להצביע לו בבחירות הבאות. בקרב מצביעים שמרניים הוא נחלק באופן שווה 51% לעומת 49% לטובת מי שחושב שהוא אנטישמי.

קצת יותר סביר כי גברים הרגישו כי השקפותיו של קורבין הם לגיטימיים עם 60% לעומת 40% ואילו נשים היו יותר שווים בדעותיהם עם חלוקה של 53% לעומת 47%. קרב הבריטים מבוגרים היתה מגמה מעניינת, עם 56% מבני 65-74 שאמרו שהוא אנטישמי ורק 44% אמרו כי השקפותיו לגיטימיות. בין בני 75+ זהו סיפור אחר עם 70% אומרים כי השקפותיו הן לגיטימיות לעומת רק 30% הסבורים כי הוא אנטישמי.

מבחינה אזורית הדעות תאמו את המדגם למעט צפון אירלנד, שם 60% מאמינים כי קורבין אנטישמי לעומת רק 40% הסבורים כי השקפותיו הן לגיטימיות. 64% מתושבי צפון מערב בריטניה מעריכים שדעותיו לגיטימיות ו -36% חושבים שהוא אנטישמי.