הפורום לתיאום המאבק באנטישמיות

ג'יי קיי רולינג נגד האנטישמים בלייבור

Share on print
Share on whatsapp
Share on email
Share on twitter
Share on facebook
Author J.K. Rowling attends the premiere of "Fantastic Beasts and Where to Find Them" in Manhattan, New York, U.S., November 10, 2016. REUTERS/Andrew Kelly - S1AEUMDHHZAA

מלחמת ציוצים ספרותית בבריטניה: הסופרת ג'יי קיי רולינג (J.K. Rowling) האחראית לסדרת הספרים המצליחה "הארי פוטר", ביקרה בחריפות את תומכי יו"ר הלייבור הבריטי, ג'רמי קורבין, על רקע התבטאויותיו האנטישמיות שנחשפו לאחרונה. זאת בנוסף לקשריו המפוקפקים עם ארגוני טרור פלשתינים.

הוויכוח החל לאחר שאחד מתומכי קורבין, סופר בריטי בשם סיימון מאגין (Simon Maginn) הידוע כתומך הלייבור, הגיב לציוץ של חבר הקהילה היהודית נגד קורבין וכתב: "תסביר את הזעם הסינתטי שלך".

בתגובה לכך צייצה רולינג למאגין: "איך אתה מעז להגיד ליהודי שהזעם שלו סינתטי? איך אתה מעז לדרוש ממנו לחשוף על פי דרישה את כאבו ופחדיו?" והדגישה, "לאיזה מיעוט אחר היית מעז לדבר ככה?"

רולינג המשיכה לתקוף את צביעותו של מאגין ושאלה: "מה דעתך להסביר – בפומבי, בטוויטר, ולעולם כולו – מדוע לקחת על עצמך לתקוף יהודי, ולדרוש ממנו להסביר את עצמו, כשיש מאות ציוצים ופרסומים ברשת שמתארים איך יהודי בריטניה מרגישים כרגע?"

בין היתר, ציטטה רולינג  בהרחבה את המאמר הקלאסי של הפילוסוף הצרפתי ז'אן פול סארטר, שכותרתו 'אנטישמי ויהודי': "הם (האנטישמים) שמחים לפעול בחוסר תום לב, שכן הם לא מבקשים לשכנע באמצעות הוכחות מנומקות, אלא להפחיד ולהטריד". בעקבות כך, דבריה של רולינג זכו לשבחים רבים מקרב צייצנים בטוויטר.