הפורום לתיאום המאבק באנטישמיות

קמפיין נגד אנטישמיות בבריטניה 

Share on print
Share on whatsapp
Share on email
Share on twitter
Share on facebook

ימים ספורים לפני שני כינוסים חשובים של צמרת מפלגת הלייבור הבריטית לדיון ב"משבר האנטישמיות", חתמו מעל ל-30 אלף איש על עצומה באינטרנט, הקוראת לצירי הפרלמנט של מפלגת הלייבור לסלק את ג'רמי קורבין מראשות המפלגה או להקים מפלגה חדשה.

תחת הכותרת "קורבין הוא אנטישמי וחייב ללכת" מזכירים מארגני העצומה, שבשבועות האחרונים צצו אירועים מעברו של קורבין, בעת שכיהן כחבר מהשורה השנייה של מפלגת הלייבור ו"יכול היה להביע את דעותיו בחופשיות".

"קורבין האשים את ישראל בעמידה מאחורי פיגועי טרור אסלאמיים, הגן על איש דת מוסלמי שגורש מבריטניה לאחר שהצהיר שיהודים שותים את דמם של לא-יהודים וקרא לו 'חבר', ערך כנס דוחה ביום השואה הבינלאומי בו הואשמו יהודים כי הם יורשיהם של הנאצים, הניח זר על קברו של טרוריסט שעמד מאחורי הטבח באולימפיאדת מינכן ורמז לכך שהיהודים אינם בריטים אמיתיים", נאמר בעצומה.

"קורבין שיקר, עיוות וניסה לשנות את הגדרת האנטישמיות, כך שלא תוכל להתייחס לאמירותיו בעבר. כל עוד הלייבור באחזיתו של קורבין, היא אינה יכולה להיות כוח שיפעל למען טוב. עברו מראה שהוא מעולם לא היה צריך להיבחר לראשות המפלגה ואינו יכול למלא תפקיד ציבורי כלשהו. הגיעה העת. קורבין צריך ללכת" נכתב.

מארגני העצומה מעלים שלוש אפשרויות לסילוקו של קורבין מראשות המפלגה: 52 חברי פרלמנט של הלייבור יכולים להעלות בישיבת הסיעה שנקבעה לשבוע הבא שם של מועמד חלופי להנהגה, אחד מחברי הפרלמנט יכול להציע הצעת אי אמון בהנהגתו של קורבין בישיבת הסיעה שתיערך ביום רביעי, וחברי הסיעה שאינם מאמינים בהנהגתו של קורבין, גם יכולים לפרוש מהלייבור ולהקים מפלגה חדשה.