הפורום לתיאום המאבק באנטישמיות

קריאות בגנות ישראל ופוסטר עם דם: ה-BDS נגד התזמורת הסימפונית ירושלים

Share on print
Share on whatsapp
Share on email
Share on twitter
Share on facebook

סנטיאגו – תנועת ה-BDS קוראת להחרים את מסע התזמורת הסימפונית ירושלים בדרום אמריקה, ופרסמה פוסטר בו מופיעה תמונתו של המנצח, ירוחם שרובסקי, כאשר הוא מכוסה בדם, זאת לקראת קונצרט התזמורת שאמור להיערך היום (ב') בסנטיאגו בירת צ'ילה.

פעילים של הארגון מתכננים הפגנה מול האולם בו תופיע התזמורת, ובתגובה שגריר ישראל בצ'ילה, אלדד חייט, ביקש את עזרת שירותי הביטחון והמשטרה בסנטיאגו בשמירה על ביטחון הנוכחים באירוע.

זו אינה הפעם הראשונה שבה הופעות של התזמורת נתקלות באנשי תנועת החרם – גם בשבוע שעבר נתקלה התזמורת בהפגנות של ה-BDS בעת שהופיעה בסאו פאולו שבברזיל, כשמפגינים צעקו בגנות ישראל והניפו דגלי פלסטין. בסופו של דבר הם הורחקו על ידי המשטרה הברזילאית, והקונצרט התקיים כסדרו אך תחת אבטחה כבדה.

הפגנה נוספת נערכה מול האולם בו קיימה התזמורת קונצרט בטוקומן, ארגנטינה, כשכמה עשרות מפגינים נגד ישראל העסיקו שוטרים ששמרו על הסדר. עם הגעת מושל המחוז הארגנטינאי לקונצרט, גברו הצעקות נגד ישראל, אך לא סחפו את הקהל הרב שעמד בכניסה לתיאטרון.

מנכ"ל התזמורת, יאיר שטרן: "אירועים מסוג זה אינם נעימים, אך לא העיבו על הקונצרטים. השוטרים שמרו על הסדר ואיפשרו למופעים להתקיים כסדרם. האולמות היו מלאים והקהל שהתעלם מרעשי הרקע של ה-BDS בא לראות ולשמוע ירושלים של מוזיקה ותרבות".