הפורום לתיאום המאבק באנטישמיות

שלושה ראשי איגודים קוראים ללייבור לאמץ את ההגדרה המלאה בנושא האנטישמיות

Share on print
Share on whatsapp
Share on email
Share on twitter
Share on facebook

דייב פרנטיס (Dave Prentis), המזכיר הכללי של אוניסון, טים רואצ'ה (Tim Roache), המזכיר הכללי של איגוד ה- GMB ופדי ליליס (Paddy Lillis), המזכיר הכללי של איגוד ה- USDAW קורא ללייבור לאמץ את ההגדרה המלאה של הברית הבינלאומית לשואה ולגבורה (IHRA) בנושא אנטישמיות, בטענה כי בכך שהמפלגה לא עושה כך, היא אינה מאפשרת למפלגה המוסרית להתנגד לשנאה ולדיכוי גזעני.

פרנטיס אמר כי הדבר הפך להסחת דעת מסוכנת עבור מפלגת הלייבור, והקלה על תומכי בוריס ג'ונסון להטות את הביקורת על דבריו של שר החוץ לשעבר על נשים מוסלמיות הלובשות חיג'אב, באומרו 'מה עם האנטישמיות במפלגת הלייבור'?'

במאמר שכתב ל- "New Statesman" כתב פרנטיס: "כרגע, אימוץ ההגדרה המלאה של IHRA לאנטישמיות, כולל כל הדוגמאות, יסיר את אשמת הגזענות מהמפלגה שלנו וישתיק את סוגיית הלייבור והאנטישמיות [סיוע ללייבור בבחירות הבאות]".

Paddy Lillis   Tim Roache   Dave Prentis

               Paddy Lillis                                             Tim Roache                                               Dave Prentis

טים רואצ'ה, טען את אותה טענה כשהוא אמר כי הלייבור צריכה לאמץ את ההגדרות של IHRA לאנטישמיות במלואן, תוך הסכמה לכך שביקורת של ממשלת ישראל ותמיכה באחינו ואחיותינו הפלסטינים אינה אנטישמיות", כתב רואצ'ה.

פאדי ליליס הולכת בעקבותיו של דייב פרנטיס מ- UNISON  וטים רואץי מ- GMB בדרישה לבטל את עמדת המפלגה.

על פי דיווחים, קרא ארגון האופים ללייבור לדבוק בקוד ההתנהגות הנוכחי המאמץ את הגדרת הברית הבינלאומית של זיכרון השואה, אך ללא ארבעה מתוך 12 הדוגמאות שבה. אבל ל- Usdaw (איגוד העובדים, פועלי החלוקה והעובדים המאוגדים) יש שני מקומות בוועד הפועל הארצי, מה שמגדיל את הסיכויים שהשינויים הללו יעברו בעזרתם.