הפורום לתיאום המאבק באנטישמיות

מפלגת הלייבור מבטלת חקירה נגד חברת פרלמנט יהודיה

Share on print
Share on whatsapp
Share on email
Share on twitter
Share on facebook

מפלגת הלייבור הבריטית ביטלה חקירת משמעת נגד מרגרט הודג' (Margaret Hodge), חברת פרלמנט יהודייה, זאת בעקבות זעם מצד הקהילה היהודית וחבי פרלמנט מתונים במפלגה על החקירה ועל האנטישמיות כיום במפלגה.

הודג' אמרה ליו"ר מפלגת הלייבור ג'רמי קורבין, שהוא "גזען אנטישמי" לאחר שהוועד הפועל הלאומי של מפלגת הלייבור אימץ בחודש שעבר חלקים מההגדרה הבינלאומית בנושא האנטישמיות, אך לא כלל מספר סעיפים מרכזיים.

12 שעות מאוחר יותר, קיבלה הודג' מכתב מהמזכירה הכללית של הלייבור ג'ני פורמבי, כי החליטו לפתוח בחקירה נגדה בגין הפרת חוקי ההתנהגות של המפלגה. הדבר גרם לזעם על כך שהמפלגה מתנהלת במהירות כה רבה נגדה בזמן שהיא גוררת רגליים בכל הקשור לפעולות משמעת נגד חבריה שהשמיעו הערות אנטישמיות או השתתפו באירועים אנטישמיים.

פורמבי כתבה ביום שני מכתב נוסף להודג' בו היא מודיעה לה כי החקירה בוטלה. החלטה זו התקבלה לאחר שנאמר כי הודג' התנצלה בפני יו"ר הלייבור.

הודג' פרסמה את תשובת עורכי הדין שלה בה נאמר כי היא קיבלה בשמחה את ההחלטה "אך הדרך בה אתם מנסים לתרץ את המהפך הפתאומי שלכם הוא מביש ממש". כמו כן כתבה במכתבה כי היא לא התנצלה בפני קורבין.

"אתם לא הבנתם את דיוני הלקוחה שלנו עם המצליף הראשי של האופוזיציה, זאת בניסיון ציני להציל את כבודכם במהפך שלכם", כתב עורך הדין שלה.

הודג' כתבה בטוויטר כי היא מרוצה שהמפלגה ביטלה את החקירה.

"אחרי 55 שנים של חברות במפלגת הלייבור, הייתה זו טעות לתבוע אותי במקום לטפל בבעיה. בשנת 2018 נמשכת האנטישמיות שהרימה את ראשה המכוער פעם נוספת", כתבה חברת הפרלמנט.

היא הוסיפה כי מפלגת הלייבור "חייבת לאמץ" את הגדרת הברית הבינלאומית של ארגון "השואה" בנושא האנטישמיות, כדי לרכוש מחדש את האמון של הקהילה היהודית.