הפורום לתיאום המאבק באנטישמיות

מעל ל- 5000 נוצרים חתמו על עצומה כנגד אנטישמיות

Share on print
Share on whatsapp
Share on email
Share on twitter
Share on facebook

בתוך פחות מחמישה ימים חתמו יותר מ -5,000 נוצרים ברחבי בריטניה על הצהרת סולידריות עם הקהילה היהודית.

הצהרת נוצרים נגד אנטישמיות הינה יוזמה של ארגון "נוצרים מאוחדים בעד ישראל (CUFI)". הארגון פרסם עצומה ביום חמישי שעבר בה הם דורשים פעולה נוקשה נגד האנטישמיות והתייחסות למשבר הנוכחי בתוך מפלגת הלייבור.

על מנת לחתום על ההצהרה – לחץ כאן

"למען ביטחונה של הקהילה היהודית בבריטניה ועתידה של ארצנו, לא נאפשר לקהילה היהודית לעמוד לבדה", נכתב בהצהרה, הכוללת חמישה תחומים בהם נוצרים מתחייבים לעמוד יד ביד עם הקהילה היהודית.

בכל הקשור לנקיטת לפעולות קשוחות יותר כנגד האנטישמיות במפלגת הלייבור נכתב: "אנו מזועזעים מכך שהאנטישמיות קיימת ויכולה לשגשג בתוך מפלגת הלייבור. אנחנו מתנגדים בתוקף לאופן שבו הבעיות מטופלות כיום במפלגת הלייבור. אנו מכירים את החששות שהושמעו בהצהרה המשותפת של שלושה עיתונים יהודיים בבריטניה (Jewish News, Jewish Chronicle and Jewish Telelegraph) וקוראים למנהיגות הלייבור לטפל בדאגות אלה בדחיפות".

"אנחנו גם מעניקים את מלוא תמיכתנו לאותם חברי פרלמנט יהודים בתוך מפלגת הלייבור, שסבלו מהטרדה ומהפחדה במשבר הזה".

ההצהרה גם תומכת בהגדרה הבינלאומית לאנטישמיות ובכך שעל מפלגת הלייבור לאמץ אותה. היא קוראת גם "למוסדות אחרים, כולל כנסיות, לאמץ את הגדרת ה- IHRA וכל הנספחים שלה"

CUFI ניהל משא ומתן עם הכנסייה של בריטניה, הכנסייה המתודיסטית, הכנסייה הבפטיסטית וארגוני האוונגליסטים לגבי אימוץ ההגדרה. הארגון מקווה להמשיך ולהפעיל לחץ אשר יביא לכך כי ההגדרה תאומץ בכל גופי הכנסייה בבריטניה.

לבסוף, ההצהרה מבטאת את הרצון כי הנוצרים ישמשו דוגמה, בציינו: "שנאה לעם היהודי ולמדינה היהודית, ישראל, מנוגדת לחלוטין עם התנ"ך ואינה עולה בקנה אחד עם הבסיס של אמונתנו הנוצרית. בהיותנו מודעים לכך שהכנסייה לא תמיד נאמנה לעם היהודי, אנו מצהירים כי נוצרים אמיתיים אוהבים את העם היהודי ומגנים את רשע האנטישמיות".

לחץ על התמונה להלן על מנת לקרוא את ההצהרה במלואה.