הפורום לתיאום המאבק באנטישמיות

מומחים לשואה דורשים מפייסבוק למחוק הודעות אנטישמיות

Share on print
Share on whatsapp
Share on email
Share on twitter
Share on facebook

למעלה מ -20 מומחים לשואה דרשו להפגש עם מייסד פייסבוק, מארק צוקרברג, כדי לטפל בכישלון של בעל האתר להסיר חומר אנטישמי.

פוסטים שהתפרסמו וטוענים כי השואה היא שקר וכי העם היהודי הוא "ברברי ולא סניטרי" לא הוסרו על ידי פייסבוק, אף על פי שדווחו כפוגעניים, חשף ה"טיימס "בחודש שעבר.

על אף ההבטחות כי חומר אנטישמי סונן, פוסטים רבים, כולל קריקטורה המתארת ​​את היהודים כסוחרי מין ופושעי מלחמה נותרו באתר האינטרנט עד אתמול.

במכתב פתוח שנשלח למר צוקרברג אתמול בלילה, ראשי 24 מוסדות גלובליים דרשו פעולה. בין החותמים: דיאן לי (Diane Lee), מנכ"ל מוזיאון המלחמה האימפריאלי בבריטניה, פרופסור פיטר שאפר (Peter Schäfer), מנהל המוזיאון היהודי בברלין, והנרי גרונוואלד (Henry Grunwald), יו"ר מרכז השואה הלאומי ומוזיאונים של בריטניה.

במכתב נאמר: "אסור לפייסבוק לאפשר לשקר וזיוף מוחלט על השואה, ועל העם היהודי, לעבור ללא בדיקה שיטתית. אנטישמיות ארסית היא דרך מוכחת שמובילה משנאה רטורית למעשי אלימות".

המחלוקת באה בעקבות דבריו של מר צוקרברג, שבה אמר כי הכחשת השואה לא תוסר באופן אוטומטי מהאתר, משום שהיא יכולה להיות רק כי מישהו שמקבל את העובדות הלא נכונות. פייסבוק אמרה: "אנחנו מתייחסים ברצינות רבה לסוגיית האנטישמיות וכל צורה של שנאה, ומגלים שהיא פוגעת מאוד".