הפורום לתיאום המאבק באנטישמיות

הבישוף האפיסקופאלי מפיצה "עלילת דם"

Share on print
Share on whatsapp
Share on email
Share on twitter
Share on facebook

מסצ'וסטס – מרכז שמעון ויזנטל גינה את הבישוף של הכנסייה האפיסקופלית, ואמר כי חלק מהרטוריקה האנטי ישראלית שלה גובלת ב"עלילת דם".

לדברי מרכז ויזנטל, הבישוף גייל האריס (Gayle Harris)ממסצ'וסטס קראה בכנס האחרון של הכנסייה האפיסקופלית לנקוט בצעדי ענישה נגד ישראל וסיפרה סיפור על משטרת ישראל שפרץ לכאורה למתחם הר הבית כדי לנסות לעצור ילד פלסטיני בן 3.

לפי הדיווחים סיפרה עוד סיפור על חיילים ישראלים שירו בגבו של צעיר פלסטיני כמה פעמים אחרי שסירב לענות על שאלה.

על פי הודעה שפורסמה ביום חמישי על ידי מרכז שמעון ויזנטל,  שני הסיפורים הם "בדידות שערורייתיות". המרכז אמר כי האריס לא הגיבה על פניות שלו.

"לכנסיות הנוצריות ומנהיגיהן יש מחויבות היסטורית להילחם באנטישמיות, ולא להפיץ עלילות דם, שהומצאו כדי לעורר עוינות כלפי יהודים", אמר הרב אברהם קופר, סגן דיקן מרכז ויזנטל. "אם האריס מדברת בשם הכנסייה שלה, אזי שייכת הכנסייה האפיסקופלית לרשימה הקצרה של אויבי המדינה היהודית ותומכיה".

קופר ציין כי כמה מהם דיברו בעד ישראל, אך לדבריו הם מעטים מדי.

בשנת 2015 דחתה הכנסייה האפיסקופלית של ארצות הברית כמה החלטות הקוראות לכנסייה הפרוטסטנטית, המונה שני מיליון חברים, להתנתק מחברות המעורבות בעסקים עם ישראל ולהחרים את המדינה היהודית על יחסה לפלסטינים.

בית הבישופים ביטל את החלטת ה- BDS שהובאה להצבעה בכנס ה- 78 של הכנסייה בסולט לייק סיטי ביוטה.

"בניגוד לטענות של פעילי BDS – TEC הצביעו נגד BDS, ובעד המשך המדיניות הקודמת בתחום ההשקעות. אבל אין לטעות בכיוון החדש של הכנסייה", אמר קופר.