הפורום לתיאום המאבק באנטישמיות

סגן מנהיג הלייבור לקורבין: "להילחם באנטישמיות, או שניעלם במערבולת של בושה נצחית"

Share on print
Share on whatsapp
Share on email
Share on twitter
Share on facebook

סגן ראש מפלגת הלייבור בבריטניה טום ווטסון (Tom Watson) הגביר את הלחץ על המנהיג ג'רמי קורבין בסוגיית האנטישמיות. לדבריו, המפלגה "עלולה להיעלם במערבולת של בושה נצחית", אלא אם כן הוא יתמודד עם המשבר ההולך והגדל.

קורבין זוכה לביקורת מצד ארגונים יהודיים בשל מה שהם מתארים כ"סובלנותו כלפי האנטישמיות בלייבור. המשבר מאיים על מעמדו בתקופה שבה הממשלה השמרנית מתקשה להתאחד סביב תכנית הברקזיט.

היום הוא שוב פנה אל חברי המפלגה היהודים, תוך שימוש בסרטון שבו הבטיח לפעול למימוש התחייבותו לסלק את האנטישמיות במפלגה "לעד". נסיונות דומים לא שכנעו כמה ארגונים יהודיים, בהם תנועת הלייבור היהודית – שקראה למעשים ולא למילים.

הלייבור נהנית מאחוזי תמיכה גבוהים בסקרים בשל תכנית הברקזיט שמקדמת ראשת הממשלה תרזה מיי לפרישה מהאיחוד האירופי, שזוכה להתנגדות גם מצד חברי מפלגה. עם זאת, כמה מחברי המפלגה חוששים שתופעת האנטישמיות תפגע בתמיכה בה לפני הבחירות שצפויות להתקיים ב-2022.

בריאיון לעיתון Observer, פנה ווטסון לקורבין ואמר כי על המפלגה "לקחת מבט ארוך וקשה על עצמנו, לעמוד על מה שנכון ולהציג את המפלגה כמי שיכולה להציג את את האומה – או להיעלם לתוך מערבולת של בושה נצחית ומבוכה". לדבריו, "אני חושב שחשוב מאוד שכולנו נפעל לפתרון המחלוקת הזאת".

הוא קרא לקורבין לאמץ במלואה את ההגדרה הבינלאומית של אנטישמיות, שנדחתה על ידי הנהגת הלייבור. לדבריה, יש לה חששות לגבי חלק מההגדרה, אבל היא פתחה מחדש את הדיונים כדי לקחת בחשבון את החששות של הקהילה היהודית.