הפורום לתיאום המאבק באנטישמיות

אותיות בעברית מפחידות את הצרכנים האנטישמיים בתוניסיה

Share on print
Share on whatsapp
Share on email
Share on twitter
Share on facebook

בין האנטישמיים לטיפשות, קיים קשר שלא ניתן לנטרל! צרכן בהיפרמרקט "Géant" בתוניסיה גרם לבהלה כאשר הוא נתקל במקרה במוצר מחברת "פיל אנד סלייס" (Peel and Slice), ארוז בתוך קרטון הנושא אותיות בעברית.

ההודעה שנמסרה ביום שבת 14 ביולי 2018 ע"י גולש אינטרנט פרו-פלסטני, מרוון בן מוסטפא (Marwen Ben Mustapha) מספרת על מוצר למכירה במרכז המסחרי "תוניס שופינג", ארוז בעטיפה ציונית – השימוש במושג נעשה ע"י האנטישמים המקומיים – ויתכן ומוצר זה מיוצר במדינה היהודית.

"אז בעת שהסתובבתי היום בין מדפי הסופרמרקט " Géant" – המבט שלי הבחין דבר מה. אני מסתכל ואומר לעצמי כי האותיות בכל זאת מוזרות ודומות לאותיות בעברית. אני מתקרב אל המדף ואכן, מדובר בשפה העברית. אז אני לא יודע מה דעתכם, אבל אישית אני לא מכיר הרבה מדינות שכותבים שם בעברית על המוצרים. אני מסתכל על הברקוד ושם לב שהוא מכוסה עם מדבקת ברקוד בשפה הסינית."

מרוון בן מוסטפא מגיע מהר מאוד לאותה מסקנה כמו כל הפעילים האנטי-יהודים:

"כספם של האזרחים התוניסאיים ממלא את הקופה של חברה ישראלית אשר כך או אחרת, תורמת (בין היתר דרך היטלים ומסים) בפעילותה של מדינה כובשת אשר כל יום גורמת למיליוני פלסטינים לחיות בגהנום."

הצרכן, אשר מחפש כנראה להפוך לגיבור, מוסיף:"אני בדקתי את מה שכתוב על הברקוד: מקור המוצר אכן בעיירה בישראל בשם סביון (סביון זה מה שכתוב על האריזה).."

העניין הגיע במהירות להנהלת המרכז המסחרי. נמסר כי נעשו פעולות כדי להסיר כמויות מהמוצר.

המוצר שנתגלה ע"י הסוכן האנטי-ישראלי, מרוון בן מוסטפא, הינו אביזר פשוט למטבח תוצרת חברת פיל אנד סלייס.

Hebräische Buchstaben erschrecken antisemitische Konsumenten in Tunesien