הפורום לתיאום המאבק באנטישמיות

תומכי BDS באוניברסיטה מוכרת בדרום אפריקה שינו תמונה של אנה פרנק והשחיתו את הקמפוס בכתובות נאצה אנטי ישראליות

Share on print
Share on whatsapp
Share on email
Share on twitter
Share on facebook

יוהנסבורג – פליירים ועליהם תמונה של אנה פרנק שעברה מניפולציה שימשה לקידום קמפיין של סטודנטים אנטי-ישראלים מאוניברסיטת Witwatersrand ביוהנסבורג שבדרום אפריקה.

 

ביום רביעי נראו הפליירים בפעם הראשונה בקמפוס. הם מראים את אנה פרנק שנרצחה במהלך השואה ושיומנה הפך לאחד הספרים הנפוצים ביותר בעולם, כשהיא חובשת כאפייה פלסטינית.

 

הוועדה לאחווה עם הפלסטינים (PSC) אשר ארגנה בימים אלו שבוע האפרטהייד הישראלי (IAW) בקמפוס מסרה כי הפליירים כוללים "עבודת אמנות נפלאה של אחד מחברינו" ששמו הוא נוראן חאן (Nuraan Khan).

 

בהצהרה שפורסמה באינטרנט, חאן טען שהפליירים מושכים את תשומת הלב "לעובדה שאותה גזענות ודיכוי שמהם סבלו היהודים בשואה חוזרים על עצמם בזמנים מודרניים".

 

"היות ופלסטינה נמצאת תחת הדיכוי הישראלי מזה 50 שנה, יש חמישים פליירים", הוא הוסיף. "אנחנו נפזר את הפליירים במקומות שונים באוניברסיטה".

 

על פי תמונות שהועלו על ידי חאן, הפליירים נתלו בלפחות 35 מקומות שונים.

 

התאחדות הסטודנטים היהודים בדרום אפריקה (SAUJS) הביעה "שאת נפש" מהיוזמה וקרא לה "צורה גסה של ניכוס תרבותי כלפי דמות המסמלת את מצוקתו של העם היהודי".

 

"בשנה שעברה ראינו את תומכי PSC כשהם מצדיעים במועל יד לפני סטודנטים יהודים. השנה אנחנו רואים פעם נוספת איך הם משמיעים רמזים בנושא השואה למרות שהם יודעים טוב מאד עד כמה זה מעליב את העם היהודי."