הפורום לתיאום המאבק באנטישמיות

דו"ח האנטישמיות באיטליה לשנת 2014

Share on print
Share on whatsapp
Share on email
Share on twitter
Share on facebook

דו"ח זה מסכם את אירועי האנטישמיות והדעות הקדומות נגד יהודים העיקריים אשר נרשמו באיטליה בשנת 2014.

בשנת 2014 הגוף "Osservatorio antisemitismo" (תשקיף על האנטישמיות) של המכון המרכזי לדוקומנטציה יהודית בת זמננו רשם כתשעים אירועי אנטישמיות, מספר גבוה בהרבה ביחס לשלושת השנים האחרונות וכפול ביחס לשנת 2013.

כמו בכל שנה, אירועי אנטישמיות רבים התחוללו בסביבות ה-27 בינואר, "יום הזיכרון". שיא האנטישמיות נוסף היה בין תחילת יולי וסוף אוגוסט בזמן העימות בין חמאס ומדינת ישראל ברצועת עזה.

רמת התוקפנות, במיוחד המילולית, מתגברת.

אירועי אנטישמיות והתקפות נגד יהודים מקורם בסביבות של קיצוניים וקבוצות שוליים.

תופעת הדעות הקדומות האנטישמיות חוצה מעמדות חברתיים – תרבותיים ופוליטיים, האנטישמיות – כאירועים, התקפות מילוליות ופעולות עוינות אנטי-יהודית – מאפיינת קבוצות ימניות ושמאלניות קיצוניות. הנאומים האנטישמיים, כלומר טיעונים הנטענים בציבור אשר מתייחסים לאידיאולוגיה או מחשבה תרבותית רווית סטריאוטיפים, תלוי במקור ממנו ניזונים – תיאורית הקונספירציה, שלילת השואה, דמוניזציה של ישראל – מובאים לעומת זאת בהקשרים שונים, לאו דווקא קיצוניים.

נציגים ותומכים במפלגות ותנועות של הימין הקיצוני היו שחקני מפתח בשנת 2014 ברבים  מבין אירועים ו-וויכוחים אנטישמיים, של שלילת השואה, ותיאור סתמי של מאורעות הנאצי-פשיזם.

מגמת שלילת השואה רווחת מאוד, בעיקר ברשת האינטרנט והינה חלק מהמטען האידיאולוגי והמיליטאנטי של תנועות ומפלגות ניאו-נאציות.

האנטישמיות ברשת האינטרנט גדלה באופן מתמיד.