LOADING

Type to search

אירועים אנטישמיים הונגריה תעמולה

הפגנות פרו פלסטיניות בבודפשט – אוהדי תנועת “יוביק” צועקים “יהודים מטונפים”

Share
מקור: URL

בודפשט – פלסטינים ואוהדים של Jobbik השתתפו בהפגנה מול הפרלמנט ההונגרי בבודפשט, שרו שירי תעמולה והפריחו בלונים.

 

הקהילה הפלסטינית-הונגרית הפגינה למען הכרה במדינה פלסטינית עצמאית. ההפגנה הסתיימה בנאום של סטודנט פלסטיני-הונגרי שציטט משפט של נלסון מנדלה: “רק אדם חופשי מנהל משא ומתן, אדם כלוא לא מדבר עם שומר הכלא שלו”.

 

ההפגנה יצאה מכיכר Bemplatz, עברה דרך גשר Margit והגיעה לפרלמנט. היה ניתן לזהות בבירור את מאה המפגינים. מצד אחד היו שם בני נוער פלסטינים-הונגרים ופלסטינים החיים בהונגריה עטופים בצעיף המסורתי ובמצב רוח מרומם. נלהבים הם צעקו בהונגרית ובערבית את המילים “פלסטין חופשית”.

 

חציה השני של קבוצת המפגינים היתה מורכבת מאוהדי Jobbik אשר לא הסתירו כי הם מפגינים כאן כנגד היהודים.

 

כבר ב- Bemplatz היה ניתן לשמוע צעקות אנטישמיות. אופיינית היתה הסצנה שבה צעקו הפלסטינאים “עכשיו, עכשיו” (להכרה במדינה הפלסטינית)  וההונגרים שצעדו מאחור ושלא הבינו את הקריאות בצורה נכונה, צעקו “יהודים מטונפים”.

 

Jobbik לא ארגן את הצעדה. הפלסטינים טענו כי לא קיים קשר רשמי וכי רק מספר קטן של תומכים הגיעו. ממפלגת Jobbik בלטו בין הנוכחים חברי הפרלמנט  Márton Gyöngyösi (הערה: סגן יו”ר ועדת החוץ של הפרלמנט ההונגרי) ו- Gábor Staudt. ב- Kossuthplatz  הצטרף Lóránt Hegedűs יוניור, כומר רפורמי ומסית אנטישמי ואשתו (הערה: אף היא נציגה של מפלגת Jobbik).

 

כאשר ממלא מקום השגריר, Elian Keshwani, נשא דברים ב- Kossuthplatz לא היו שם כמעט פלסטינים. מי שעמד בקדמת ההפגנה היו ההונגרים שצעקו כנגד היהודים. Keshwani ביקש אף מאחת הנשים להירגע.

 

סטודנטית פלסטינית הודתה למפלגת Jobbik על השתתפותה.

 

לאחר ששוחררו הבלונים הסתיימה ההפגנה באווירה רגועה. הצעירים הפלסטינים עזבו את המקום במצב רוח מרומם ואחרים המשיכו לצעוק קריאות גנאי כנגד היהודים. כמו בעיר קוסמופוליטית אמיתית.

 

מקור: Index.huVideo.

 

הערה של Pusztaranger: בוידיאו ניתן לראות סטודנטית מודה ל- Jobbik על תמיכתה (3:50). היא גם אומרת שם כי היא לא הגיעה על מנת להפגין כנגד היהודים או ישראל אלא רק לנען פלסטין חופשית (4:00), דבר שלא משפר את המצב. אחת המארגנות אומרת כי ידוע לכולם ש- Jobbik תומכת בפלסטינים (3:37).

 

הימין הקיצוני השתמש בהפגנה כבמה והפלסטינים לא התנגדו לעניין.

 

תזכורת: 

 Krisztina MorvaiJobbik לא מתעניינת רק בערבים אלא מפגינה כנגד “הקנוניה היהודית העולמית” אשר “מאיימת” על הונגריה. הם אוהדים את הפלסטינים מאחר והם רואים הקבלה ישירה בין ההונגרים הפטריוטיים במדינתם שטוענים כי ממשלתם (“דיקטטורה יהודית בולשביקית”, פעם MSZP והיום רוב של Fidesz-KDNP) רוצה להפוך את “ההונגרים לפלסטינים במדינתם” ויש להילחם נגד זה. כך מגיעים פוליטיקאים ממפלגת Jobbik להפגנות כאשר הם עטופים בדגלי פלסטין.

 

בשנת 2009 הוזמנה Krisztina Morvai לשאת נאום במהלך ועידה של ה- Palestinian Return Centre (PRC) בלונדון. לאחר מחאות מצד כל המשתתפים (מצד חברי פרלמנט בריטיים אך גם מצד סגן יו”ר הועד המוסלמי בבריטניה) הופעתה בוטלה. (ראה Meine Post).

 

המסית Lóránt Hegedűs יוניור ייסד בשנת 2007 ארגון בשם  HAMASZ כ”פעולת הצלה של הונגריה כנגד האיומים שמופנים כלפיה מצד ישראל”. HAMASZ עסק ב- “כיבוש של הונגריה מצד ישראל באמצעים כלכליים” ודרש לערוך ביקורת של כל החברות והאזרחים הישראלים הפועלים בהונגריה (ו/או חברות כאלה אשר משרתים אינטרסים ישראליים). כמו כן ביקש הארגון לבדוק האם ההשקעות בהונגריה בוצעו בצורה חוקית. “את האחראים המקומיים, הפוליטיקאים ואנשי העסקים,  אשר תרמו את חלקם בחתירה תחת הריבונות שלנו יש להעניש” (ראה Mein Post). במסגרת הבדיקה מבקשים אנשי הימין הקיצוני לבדוק גם את החקירה כנגד ראש הממשלה לשעבר Gyurcsány ב”תיק Sukoro” שבו היתה מעורבת קבוצת משקיעים ישראלית” (ראה Der Standard).

 

אשתו של Hegedűs, Enikő Kovács Hegedűs Lorántné הקרינה מספר פעמים את הסרט “יהודי מתוק”, בקולנוע קטן שהיה ממוקם במרתף. הסרט זכה להצלחה רבה (ראה בין היתר Süddeutsche). בתפקידה כרושמת הפרוטוקול של הפרלמנט היא חתומה על “ההצהרה של האיחוד הלאומי (NENYI)” של Viktor Orbáns.